Будуть Втікати Родинами. Прогодувати Сім’ю В Україні Вдвічі Дорожче, Ніж В Європі

Сьогодні питання міграції стоїть досить гостро, нам постійно розказують про ріст української економіки, але вдійсності цей ріст мабуть відчувають лише ті що так говорять, оскільки побутова дійсність все дуже відлякує тих, хто намагається виживати за українську зарплату.

Кожен українець зауважив катастрофічне подорожчання базових продуктів харчування за останні роки. Життя стало значно дорожче.

 

Про це пише Екоінвест за матеріалами kr24

Чиновники різних мастей з явними ознаками ожиріння на останніх стадіях ратують за посилення, поглиблення і розширення штрафних санкцій для бізнесу.    За їхньою версією, якщо забезпечити кожну бабусю касовим апаратом, набрати орди контролерів-ревізорів, життя простих українців значно покращиться.   Це, безумовно, повна маячня.

Після всіх цих нововведень життя покращиться хіба що у контролерів-ревізорів. Ще кілька тисяч років тому китайський філософ Лао-Цзи точно підмітив: «Чим більше в державі створюється законів, тим більше в ньому стає злочинців». На жаль, наші доблесні законодавці мало знайомі зі східною мудрістю. Читання і розширення горизонтів у них не в фаворі, головні навички в їх середовищі – відбирати і ділити.   Однак до справи. Ми попросили одного з наших “заробітчан” в Чехії пройтися по звичайному продуктовому магазину і сфотографувати ціни на продукти.

 

За сьогоднішнім курсом НБУ 1 чеська крона = 1,05 гривень. Для простоти розрахунків можна вважати ціни 1 до 1.   Результати шокуючі!

  • Банан: Чехія 16,90. Україна 26,90
  • Сир моцарела: Чехія 15,90. Україна 32,90
  • Сир 0,25 кг: Чехія 14,90. Україна 42,90
  • Сир Гауда кг: Чехія 126. Україна 209
  • Молоко 1л: Чехія 15,90. Україна 24,90.
  • Курячі ніжки кг: Чехія 59,90. Україна 75.
  • Нутелла 350г .: Чехія 64,90. Україна 104.

Кожен більш-менш знайомий з базовим курсом економічної теорії людина знає: монополізація завжди веде до зростання цін, а зростання конкуренції- до зниження. Ускладнення правил роботи завжди призводить до зростання рівня монополізації. У нашому випадку знищення малого і середнього бізнесу шляхом ліквідації спрощеної системи оподаткування гарантує подальше зростання цін, так як великі торговельні мережі практично втратять конкуренції.  Подібну історію ми можемо сьогодні спостерігати на паливному ринку.

Малого бізнесу там немає вже кілька десятиліть. Кілька великих мереж фактично монополізували ринок паливно-мастильних матеріалів. Як результат – ціни на стелах АЗС завжди тільки ростуть, навіть якщо падає курс долара і ціна нафти на світових ринках. Українець, пам’ятай! Коли чиновник говорить про те, що збільшення штрафів поліпшить твоє життя, він нахабно бреше. Твоє життя може покращити тільки свобода і конкуренція.