У Чернівцях курсують напівпорожні маршрутки

У Чернівцях курсують напівпорожні маршруткиЯк ми вже неодноразово повідомляли, з 1 серпня у Чернівцях різко піднялася вартість проїзду в тролейбусах та маршрутках. Так вирішив виконком Чернівецької міської ради, абсолютно проігнорувавши позицію з цього приводу громадської ради.

Саме тому багато маршрутних автобусів курсують напівпорожніми – викласти замість 1,75 грн. аж 2 грн. 50 коп. у перші дні буковинці та гості Чернівців ніяк не наважуються:

— Навіть не хочу нічого говорити з цього приводу, — жінка років 30-35 різко відходить від мене. – Буду тепер йти на роботу пішки, взую якісь шльопанці, а туфлі на підборах залишатиму на роботі та взуватиму лише там, — кидає зі злістю…

— А я мушу їхати маршруткою, бо лише вона курсує до місця призначення, яке мені потрібне, — щиро каже Орися Октавіанівна, пасажирка маршрутки №9. — Тому в чомусь доведеться і відмовляти собі…
Звісно, якщо раніше пасажир витрачав на проїзд у середньому за місяць 70 гривень, то зараз ця сума зросла на 30 гривень та становить уже цілу сотню. Здорожчання проїзду аж на 75 копійок останніми роками не практикувалося. Тому й зменшилась кількість пасажирів у маршрутних автобусах Чернівців.
Тролейбусники навпаки радіють: тепер більший пасажиропотік буде належати їм.

— Ми не боїмося зменшення кількості пасажирів, адже не на 75 коп. підвищуємо оплату, як автобусники, а всього лише на 25 копійок, — неначе у воду дивився напередодні керівник Чернівецького тролейбусного управління Іван Іванічек.
Справді, в години «пік» тепер особливо важко «штурмувати» міський електротранспорт. А що буде, коли на навчання поз’їжджаються студенти, коли почнеться навчальний рік у школярів?

Вихід назріває сам по собі – необхід-но починати поновлювати та розширювати парк тролейбусів. Що ж, поживемо – побачимо.

Наталія БРЯНСЬКА

Таким чином, в Чернівцях проїзд у маршрутках став найдорожчим на Західній Україні:

Обласний центр маршрутка тролейбус

Івано-Франківськ 2.00 1.00
Луцьк 2.00 1.00
Львів 2.00 1.00
Рівне 2.00 1.50
Тернопіль 2.00 1.25
Ужгород 2.00
Хмельницький 2.00 1.00
Чернівці 2.50 1.25