Близько 20 країн відкриті для українських туристів: куди можна поїхати і що для цього потрібно

На сьогодні 19 країн Євросоюзу відкрили кордони для українських туристів. УНН розповідає, куди уже можуть поїхати мандрівники з України і що для цього потрібно. 

З 15 липня Україна офіційно перебуває в “зеленому списку” ЄС, і тепер у українців знову з’явилася можливість відвідувати країни Євросоюзу. Однак далеко не всі країни ЄС наразі відкрили свої кордони для українських туристів.

Куди можна поїхати без ПЛР-тесту і вакцинації:

● Нідерланди
● Північна Македонія
● Албанія
● Чорногорія
● Естонія (в період з 19 до 25 липня, пізніше рішення буде переглянуте)

Країни, які можна відвідати невакцинованим туристам за наявності ПЛР-тесту:

● Німеччина
● Словенія
● Данія
● Бельгія
● Латвія
● Литва (для невакцинованих туристів, які в’їжджають тільки з негативним тестом, залишається чинною вимога 10-денної ізоляції після приїзду (її можна скоротити, якщо за свій рахунок здати в Литві негативний тест на сьомий день ізоляції).
● Кіпр
● Греція
● Хорватія
● Болгарія
● Ірландія (невакциновані мандрівники повинні бути на карантині протягом 14 днів після прибуття у країну. Цей період можна скоротити, якщо провести тест на 5-й день і підтвердити негативний результат)
● Велика Британія (невакциновані туристи зобов’язані дотримуватися самоізоляції по прибуттю в країну 10 днів)
● З 26 липня можливий в’їзд до Швеції при наявності ПЛР-тесту

Так само очікується, що протягом цього тижня свої кордони для невакцинованих туристів можуть відкрити відкрити Австрія та Іспанія, для в’їзду в ці країни буде вимагатися тільки ПЛР-тест.

Країни, які пускають тільки вакцинованих туристів:

● Франція
● Іспанія
● З 26 липня Фінляндія почне пускати повністю щеплених українських туристів

Очікується, що Ісландія невдовзі відкриє кордони для вакцинованих туристів.

Європейські країни, які поки залишаються закритими для українських туристів:

● Польща
● Італія
● Словаччина
● Чехія
● Мальта
● Норвегія

Прессекретар голови Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі УНН щодо збільшення охочих перетнути кордон і поїхати в ЄС у зв’язку з останніми подіями зазначив, що черг немає:

“… прогнозувалося ще перед початком туристичного сезону, що на кордоні збільшуватиметься потік громадян, зважаючи на те, що окремі країни можуть послаблювати умови в’їзду, у тому числі для громадян України. На даний момент за добу державний кордон України перетинає близько 120 тис. осіб в обох напрямках. При тому, що до туристичного сезону добовий потік громадян був на рівні близько 90 тис. осіб. Проте потік не є наразі критичним, і різких змін ми не помічаємо”, – розповідає Демченко.

Проте прессекретар повідомив, що прикордонники все ж очікують поступове збільшення туристів на кордоні.

“На даний момент потік є нижчим, ніж до карантину, оскільки до карантину пасажирський потік інколи міг доходити до 250-300 тис. осіб на добу. Звісно, ми очікуємо, що він може зростати через те, що триває і вакцинація, і послаблюються обмеження в’їзду в різні країни”, – зазначив Демченко.

Джерело: УНН