ГРИП АТАКУЄ УКРАЇНЦІВ З НЕБУВАЛОЮ АГРЕСИВНІСТЮ: ПРИЧИНИ РЕКОРДНОЇ СМЕРТНОСТІ ВІД ВІРУСУ

ГРИП АТАКУЄ УКРАЇНЦІВ З НЕБУВАЛОЮ АГРЕСИВНІСТЮ: ПРИЧИНИ РЕКОРДНОЇ СМЕРТНОСТІ ВІД ВІРУСУКожень день ця хвороба вбиває десятки людей.
В Україні попри заклики берегтись і звертатися по медичну допомогу, кожна наступна доба забирає ще десятки життів через грип, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Одна за одною страшні смерті ширяться областями, найбільше забраних життів на Одещині, Вінниччині та Київщині, частіше за всіх, на третю, четверту, п\’яту добу, помирають дорослі чоловіки. Такої кількості померлих від грипу Україна не бачила з 2010 року.

Якщо у звичайні дні \”швидкі\” возять переважно хворих на серце, то останні тижні не припиняється потік хворих на грип, основна маса викликів припадає на другу половину дня, коли температура не вщухає і людина просто боїться ночувати вдома. Усі дороги зараз ведуть до інфекційних відділень лікарень, скрізь вони переповнені. Шпиталізують із високою температурою та хоча б підозрою на грип. Та дуже часто, навіть коли хворого довезли до лікарні, буває запізно.

Пізнє звернення до лікарів – це перша й основна причина такої кількості смертей.

1. Пізнє звернення

Вилікуватися від грипу самотужки, без лікарської допомоги в змозі тільки молодий і здоровий організм, іншим, особливо людям з хронічними недугами, важкою роботою та слабким імунітетом, варто звертатися до лікаря за найменшої підозри, а особливо, коли температура вище 38 градусів. Головний інфекціоніст МОЗ показав рентгенологічний знімок одного з померлих. На третій день хвороби легені в чоловіка буквально вигоріли зсередини – розпочалася найскладніша вірусна пневмонія. Такий різновид пневмонії іноді може не помітити навіть досвідчений лікар та рентген.

Брак діагностичного приладдя в достатній кількості – це друга причина смертей.

2. Погана діагностика

Крихітний прилад під назвою пульсокиметр є рідкістю для українських лікарень та амбулаторій, але насправді він точніше за рентген може визначити пневмонію, а це найчастіше ускладнення після грипу.

Також потрібні кисневі маски, або навіть апарати штучної вентиляції легенів, яких теж у лікарнях не густо. Такий самий дефіцит і з ліками.

3.Нестача ліків

Розвиток вірусної пневмонії майже неможливий, якщо в перший-другий день хвороби людина приймає препарат із речовиною озельтамівір. Хоча в МОЗ заявляють про цілковите забезпечення лікарень озельтамівіром, джерела ТСН повідомляють, що все не так просто.

Запаси є тільки в обласних медзакладах. У деяких районних центрах Київщини навіть оголосили надзвичайну ситуацію, аби купити ліки терміново поза тендерами. А наприкінці минулого тижня до народної депутатки Ірини Сисоєвої потрапила ще й дивна доповідна записка про долю препарату з речовиною озельтамівір на складах \”Укравакцини\” – 105 тисяч \”Таміфлю\” втратили термін придатності.

Щоправда, МОЗ інформацію спростувало, однак паніка з препаратом уже охопила не тільки лікарні, а й аптеки. Доступний він тільки під замовлення в інтернеті, та й то контрафактного російського виробництва, або європейського, вдвічі дорожче.

4. Самолікування

\”Безрецептурна видача антибактеріальних препаратів – це те, що неприпустимо і чого немає в жодній країні світу. Функції лікаря виконує фармацевт\”, – каже завідувачка інфекційним відділенням Олександрівської лікарні Людмила Мінова.

166 людей за даними Міністерства здоров\’я на сьогодні вже померли від грипу в Україні. З них двоє – діти. І це незважаючи на подовжений карантин у школах, на оголошену епідемію, незважаючи на заклики берегтися і звертатися за медичною допомогою. І кожна наступна доба забирає ще десятки життів.

5. Мутація вірусу

\”Вірус почав виживати, і в цьому році він почав набувати от такої агресивності\”, – пояснює керівник Українського центру контролю та моніторингу захворювань МОЗ України. Наразі хворіє майже 3 мільйони українців. За кількістю – це не привід оголошувати епідемію. Її, як і карантин у школах, оголосили саме через небувалу жорстокість цьогорічного грипу. Співвідношення смертей на кількість недужих уже є рекордним у Європі.

Кореспондент ТСН Галина Сергєєва

peredplata