Перші в світі: в Ізраїлі навчилися ставити на ноги критичних “ковідних” хворих

Ізраїльські медики першими в світі апробували інноваційний метод лікування хворих COVID-19, використавши людські клітини, які були взяті у здорових людей. Як пише сайт ізраїльського телеканалу 112, мова йде про перший подібному випробуванні на пацієнтах.

“Напередодні, 30 вересня, п’ятий з п’яти тяжкохворих пацієнтів був виписаний, після того як отримав інноваційне лікування в рамках першого клінічного випробування такого роду”, – повідомляє видання.

Експериментальний метод лікування застосували щодо п’яти важких хворих, двоє з яких були вже в критичному стані. Випробування проходили в єрусалимської лікарні “Хадасса Ейн-Керем”, співробітники якої розробили спільно з біотехнологічної компанією “Analybex Therapeutics” препарат, здатний, як показала практика, підняти на ноги навіть тих пацієнтів, у яких, на думку лікарів, вже не було шансів вижити .

Препарат під назвою “Alostra” ( “Алостра”) був розроблений на основі досліджень голови відділення внутрішньої медицини і керівника “червоної зони” “Хадасса” професора Дрора Меврураха. Раніше цей препарат був успішно випробуваний на десяти пацієнтів з сепсисом. Випробування на “ковідних” хворих проводилося з схвалення Міністерства охорони здоров’я.

“Алостра” показана для лікування широкого кола медичних випадків, в яких спостерігається підвищена активність імунної системи, що призводить до збільшення секреції білків клітинами імунної системи, званих цитокінами, і викликає цитокіновий шторм “, – пояснив професор Мевурах.” Його дія здійснюється шляхом обробки клітин , взятих у здорового донора і індукованих в лабораторії, таким чином, що вони при введенні в тіло пацієнта стримують запалення або цитокіновий шторм, який дуже шкідливий для хворого “, – додав він.

Генеральний директор “Хадасса” професор Зеєв Ротштейн в свою чергу додав: “Я сподіваюся, що ті, хто формує бюджет і відповідає за грошові потоки лікарняному системи в країні, нарешті прокинуться і зможуть допомогти громадськості в цей складний кризовий час”.

peredplata