Зарплати лікарям і вчителям будуть збільшені

Зарплати лікарям і вчителям будуть збільшені

Завдяки змінам у Державний бюджет на 2011 рік, які підписав Президент України, соціальні стандарти в країні підвищаться.

Про це заявила на брифінгу Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, повідомляє прес-служба глави держави.

По-перше, передбачено підвищення першого тарифного розряду. \”Він буде поступово збільшуватися. На 1 липня складе 635 гривень і з 1 грудня 2011 – 704 гривні\”, – повідомила вона.

Перший заступник Глави Адміністрації пояснила, що за рахунок підвищення першого тарифного розряду відбудеться істотне збільшення зарплат лікарів, вчителів, інших працівників бюджетної сфери. \”В цілому це стосується близько 3,4 мільйона людей\”, – уточнила вона. За словами Акімової, якщо сьогодні середня зарплата лікаря вищої категорії становить 1513 гривень, то після підвищення зарплата зросте на 359 гривень.

По-друге, зазначила Акімова, передбачені зміни \”вирішують проблеми соціальної справедливості\”. Мова йде про двадцятивідсотковій надбавку до посадового окладу, яка стосувалася великої групи бюджетних працівників, але не охоплювала всіх. Зараз, згідно з прийнятими змінами, група, на яку пошириться двадцятипроцентна надбавка, буде включати працівників дитячих садків, позашкільних установ та інших, що належать до сфері освіти, установ соціального захисту громадян та ін.

Третім важливим моментом Акімова назвала стимулювання створення якісного інституту сімейного лікаря. Так, випускники медичних вузів, які укладуть договір не менш ніж на 3 роки роботи в установах охорони здоров’я в сільській місцевості, і ті, хто буде працювати сімейними лікарями, отримають одноразову адресну грошову допомогу в сумі близько 5 тисяч гривень. \”Це буде стимулювати створення інституту сімейного лікаря, що дуже важливо в контексті проведення реформи охорони здоров\’я\”, – зазначила Акімова.

Крім того, Перший заступник Глави Адміністрації Президента звернула увагу на передбачені зміни в контексті підвищення престижності роботи у сфері соціального захисту. За її словами, з 1 вересня встановлюється додаткова надбавка у розмірі 30% до основного окладу людям, у яких вислуга років складає більше 10 які працюють у системі захисту населення.

Перший заступник Глави Адміністрації зазначила, що зміни в бюджет передбачають і \”особливу увагу до працівникам медицини, що працюють з інфекційними захворюваннями\”, зокрема такими як туберкульоз. \”Їм передбачено підвищення основних окладів. Акцент на цю групу соціальних працівників дуже важливий\”, – підкреслила вона.

Такі збільшення, за словами Акімової, стали можливими завдяки поліпшенню макропоказників, які за результатами першого кварталу \”дають достатню впевненість, а також виконання бюджету, його перевиконання на 5%\”.

Акімова нагадала, що за результатами першого кварталу, за оцінками Нацбанку, ВВП зріс на 5,2%. \”Це достатньо впевнена, гарна позиція, яка дає нам можливість поступово підвищувати рівень соціальних стандартів\”, – зазначила Перший заступник Глави Адміністрації.
Джерело lb.ua

peredplata