З Буковини відправлена остання партія призовників

Зі збірного пункту Чернівецького обласного військового комісаріату, що знаходиться в райцентрі Кіцмань, для проходження строкової військової служби до лав Збройних Сил та інших військових формувань України, у ході призовної кампанії «Осінь – 2013», направлено останню партію новобранців у кількості 50 осіб.

– Цього дня відправлено чотири команди, – повідомив заступник Чернівецького обласного військового комісара з виховної роботи підполковник Валерій Мовченюк. – 26 юнаків з Буковини скеровано у міста Донецьк та Київ, для проходження служби у підрозділах внутрішніх військ МВС України.
Ще 15 чоловік служитимуть у частинах Державної спеціальної служби транспорту, а 9 у підрозділах Сухопутних військ Збройних Сил України.

Як зазначив офіцер, виконання державного замовлення щодо комплектування строковиками Збройних Сил та інших силових структур України проводилося організовано, відповідно до плану. Отже у Збройних Силах України служитиме 121 призовник, Внутрішніх військах МВС України – 125, а у Державній спеціальній службі транспорту 30.

Слід зазначити, що 15 юнакам випала честь проходити службу в окремому полку Президента України. Також потрібно відзначити високу явку юнаків до призовних дільниць, їх відповідальність, а головне, бажання служити.

Загалом протягом двох місяців призовної кампанії «Осінь – 2013» до лав Збройних Сил та інших військових формувань України з Чернівецької області відправлено 276 призовників.

Отже остання в історії Збройних Сил України призовна кампанія завершується. Перехід Збройних Сил України на повноцінне укомплектування військовослужбовцями-професіоналами має завершитись до кінця 2014 року. Саме цей термін задекларовано, як остаточний у процесі переходу комплектування Збройних Сил України виключно військовослужбовцями за контрактом. Фактично, для українського війська ця призовна кампанія є останньою. Хлопці, які підуть служити до війська восени 2013 року передаватимуть службову «естафету» професійним солдатам.

Однак, залишається певна категорія громадян, які буквально зрозуміли заяви про те, що призову на строкову військову службу не буде взагалі. Слід зауважити, що йдеться лише про Збройні Сили! А солдати-строковики є й в інших військових формуваннях. До прикладу, у внутрішніх військах. Тому ігнорувати приписну комісію і «бігати» від військового комісаріату усе ж таки не варто. Адже ті, хто невмотивовано ухиляється від виконання військового і громадянського обов’язку, автоматично потрапляють до компетенції правоохоронців.

Підполковник
Сергій Берець.
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)

peredplata