З 15 листопада на українсько-румунському кордоні запроваджують нові обмеження на ввезення до Румунії окремих видів товару

З 15 листопада на українсько-румунському кордоні запроваджують нові обмеження на ввезення до Румунії окремих видів товару. При цьому громадян зобов’язали декларувати визначені товари. У новому переліку дозволених для ввезення в Румунію товарів зазначено: спиртні напої від 22 градусів міцності – один літр, вино – чотири літри, сигарети – 40 штук, дизельне пальне чи бензин – один бак.

Окрім цього, обмеження є також на олію, цукор, фрукти, муку, насіння і навіть квіти. Згідно з указом Національної агенції податкового відомства Румунії, товар з цього переліку одна особа можне перевозити у вказаній кількості лише один раз на тиждень.

Кожен громадян, що їде до Румунії, зобов’язаний задекларувати наявність зазначених товарів, а також їхню кількість. Ці дані перевіряє митна служба та вносить до бази. «Особи, які не мають товарів, на які поширюються обмеження, митну декларацію не заповнюють і переходять у пішому порядку поза чергою», – йдеться у роз’ясненнях прикордонного служби.

Нові правила неодмінно вплинуть на швидкість перетину кордону, переконаний начальник митного поста «Дякове» Сергій Андроненко.

Також митник додав, що на перевірку одного транспортного засобу із заповненням декларації румунська сторона витрачатиме від 10 до 30 хвилин, пише Deutsche Welle. «Тож, ми очікуємо суттєвого зменшення потоку – десь на 70%», – прогнозує Андроненко.

Без сумніву, ці нові правила «вдарять по кишені» мешканців українсько-румунського прикордоння, зокрема тих, хто таким човникуванням заробляє собі на життя, каже експерт громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Світлана Мітряєва.

Адже човникова торгівля на цій ділянці кордону була дуже жвавою через суттєву різницю у цінах на продукти, паливо та цигарки, пояснює експерт.

«Але з іншого боку, дії Румунії є логічними, вона ж бо захищає свої економічні інтереси і зрештою виконує приписи Брюсселю, готуючись стати членом Шенгенської зони», – зазначила Мітряєва.

Найбільша проблема в тому, зазначає експерт громадської ініціативи «Європа без бар’єрів», що інформації про нові правила замало, люди нерідко дізнаються про нововведення уже безпосередньо на самому кордоні.

Румунія межує із Закарпатською, Чернівецькою, Івано-Франківською та Одеською областями із загальною протяжністю спільного кордону 614 км.

Додамо, що згідно з повідомленням польських прикордонників, українці стали частіше їздити до Польщі. За дев’ять місяців цього року кордон перетнуло близько 10,5 млн разів, що на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Польські компанії за дев’ять місяців цього року експортували в Україну товарів на $4,186 млрд, що на 11,9% більше показників за аналогічний період минулого року.

Джерело: ZAXID.NET