Вперше на Буковині набирають волонтерів для рятування під час повеней

У Новоселицькому районі створять 12 інформаційних центрів, які відстежуватимуть рівні води на річці Прут і братимуть участь у рятувальних операціях під час повеней. Десять інформаційних центрів діятимуть у селах, ще два у Новоселиці.

Центри будуть споряджені моторними човнами, радіостанціями, генераторами, жилетами, бензорізами та іншим спорядженням. Такі центри на Буковині створюються вперше. Завдяки їм буде змога заздалегідь інформувати населення про повінь і сприяти евакуації.

В ході реалізації проекту «Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут», сільськими радами проводиться набір волонтерських груп.

Волонтери будуть надавати допомогу населенню під час паводків на річці Прут, проводитимуть аварійні роботи на об\’єктах підвищеної небезпеки, а також надаватимуть допомогу населенню. Волонтери набираються до груп на громадських засадах з числа жителів сіл Новоселицького району. Перевага надається фізично здоровим, активним та відповідальним громадянам. Фахівці ДСНС проведуть навчання волонтерів.

Щоб записатись до волонтерських груп потрібно звернутись до сільського голови або міської ради Новоселиці.

Проект «Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут» є спільним для Румунії, України, Республіки Молдова і фінансується Європейським Союзом та співфінансується країнами-учасницями проекту.