Марк Цукерберг став багатшим засновників Google

Марк Цукерберг став багатшим засновників GoogleЗавдяки зростанню ціни акцій Facebook, засновник цієї компанії Марк Цукерберг вже обігнав за розміром свого стану не тільки Стіва Джобса, але і обох творців Google – Сергія Бріна і Ларрі Пейджа.

Вартість акцій найбільшої в світі соціальної мережі Facebook продовжує зростати, оскільки багато інвесторів не шкодують коштів для придбання частки в цьому сервісі до того, як він зробить первинне публічне розміщення акцій на біржі. Разом з акціями Facebook багатіють і найбільші акціонери компанії.

Так, нещодавно інвестиційний фонд GSV Capital купив 225 тис. акцій Facebook за середньою ціною $29,28 за акцію. В рамках цієї угоди загальну вартість Facebook вже оцінили в $70 млрд. З моменту повідомлення про купівлю частки соцмережі фондом GSV Capital акції Facebook подорожчали ще на 40%, повідомляє видання Forbes. Як відзначають аналітики, оцінка $70 млрд сама по собі на 40% перевищує суму, в яку оцінювали вартість соцмережі ще в лютому поточного року. На вторинних ринках акції можуть продаватися навіть дорожче.

У лютому Forbes оцінив статки Марка Цукерберга (Mark Zuckerberg), засновника Facebook, $13,5 млрд. Сьогодні його стан вже перевалило за позначку в $18 млрд, говорять експерти. Разом з Цукербергом багатіють і інші акціонери Facebook, в числі яких є компанія DST Юрія Мільнера.

Фонд DST Юрія Мільнера навесні 2009 р. вклав у Facebook $200 млн в обмін на 1,96% привілейованих акцій, виходячи з оцінки всієї соціальної мережі в $10 млрд. А в липні 2009 р. Digital Sky Technologies інвестував у компанію ще $100 млн в обмін на звичайні акції, викуплені в нинішніх і колишніх співробітників Facebook. Крім того, в жовтні DST почав скуповувати звичайні акції Facebook безпосередньо у її акціонерів. Таким чином, зараз DST Global володіє приблизно 10% акцій Facebook.

Крім Цукерберга і Мільнера, акції Facebook вартістю більше мільярда доларів мають співзасновники мережі Дастін Московіц (Dustin Moskovitz), Едуардо Саверин (Eduardo Saverin) і Шон Паркер (Sean Parker), а також перший інвестор Facebook Пітер Тіл (Peter Thiel).

На сьогоднішній день Марк Цукерберг є вже третім найбагатшим ІТ-бізнесменом у світі після засновника софтверного гіганта Microsoft Білла Гейтса (Bill Gates) і глави Oracle Ларрі Еллісон (Larry Ellison).

Минулої осені Цукерберг вже обійшов за розміром свого стану засновника Apple Стіва Джобса (Steve Jobs), а тепер також став багатшим обох творців Google – Сергія Бріна (Sergey Brin) і Ларрі Пейджа (Larry Page), пише Forbes. З моменту публікації рейтингу найбагатших бізнесменів у лютому поточного року акції Google подешевшали приблизно на 17%. В результаті їх стан скоротилася з близько $19,8 млрд до $17 млрд. Крім того, Цукерберг багатшим і нинішнього глави Microsoft Стіва Балмера (Steve Ballmer), який колись пропонував купити цю соціальну мережу за $15 млрд.

Втім, деякі аналітики відзначають, що стан засновника Facebook збільшується тільки завдяки зростаючому на ринку ажіотажу навколо цього сервісу перед його очікуваним IPO. Очікується, що компанія вийде на біржу вже в наступному році, після чого вартість її акцій може піднятися ще більше, так і значно скоротитися.