У Чернівцях відбувся фестиваль \”На крилах надій\”

У п’ятницю, 4 липня, ЦПКіВ ім. Т.Г.Шевченка був сповнений святкового настрою: саме сьогодні тут відбувся заключний етап VII обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями. Фестиваль зібрав своїх друзів та шанувальників народної творчості, поетичного слова, музики й танцю. Організатори фестивалю – Чернівецька обласна державна адміністрація, Чернівецька обласна рада, управління культури Чернівецької ОДА та Учбово-методичний центр культури Буковини.

Цьогорічний фестиваль відбувається у складний для України час, коли на теренах нашої Батьківщини відбуваються бойові дії, а українські вояки віддають життя за соборність та цілісність України. Саме тому дійство розпочалося з хвилини мовчання в пам’ять полеглих за Україну.

З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернулася начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська, яка у своєму виступі наголосила: «У непростий час ми зібралися, щоб віддати данину українській національній культурі. І ви – учасники фестивалю – є прикладом стійкості, мужності, великої душі, багатства розуму і серця». Словами вдячності звернувся до усіх присутніх керуючий справами Чернівецької обласної ради Микола Борець, який підкреслив, що своєю енергією та завзяттям учасники фестивалю «На крилах надій» є прикладом для усіх українців. Голова обласного відділення Союзу організацій інвалідів України Микола Рошко, привітавши усіх тих, хто прийшов на майданчик перед Літнім театром, сказав: «Ми зібралися в цей прекрасний день, щоб підбити підсумок усієї тієї роботи, яку зробили за рік. Сьогодні починається підготовка до наступного фестивалю, який, переконаний, відбудеться під мирним небом».

Від імені усіх гостей фестивалю «На крилах надій» учасників свята привітала дипломант VI обласного благодійного фестивалю «На крилах надій» у номінації «Літературна творчість» Любов Свіріденко, після чого з рук трьох учасниць свята у небо злетіли голуби – символи миру й добра.
Традиційно, фестивальний день був насичений подіями. Найперше, що побачили усі присутні – це виставку творів образотворчого мистецтва, підготовлену учасниками фестивалю. Не кожен з нас вміє малювати, вишивати, робити вироби з бісеру чи квілінг. Уміння творити – Божий дар. І в цьому вкотре переконуєшся, коли дивишся на представлені роботи – вишиті картини, серед яких особливу увагу привертає автопортрет молодого Т.Шевченка, Наталії Сивак з Новодністровська, акварелі Дмитра Житорашу з с. Молниця Герцаївського району, вишиті рушники, ікони, серветки, сорочки, зроблені Парасковією Юркевич з Глибоки, Розалією Істратій з с.Котелеве Новоселицького району, Василиною Малиш з смт. Берегомет, Вікторією Шибаловою з смт. Путила та багатьма іншими учасниками фестивалю.

В той час, як закохані у декоративно-ужиткове мистецтво розглядали мистецькі вироби, представлені на виставці, шанувальники поетичного слова зібралися у ресторані «Паркова вежа». Саме тут відбулося засідання літературно-мистецького об’єднання «У родинному колі». Люди творчі з особливою гостротою сприймають навколишній світ, тож засідання об’єднання розпочалося зі згадки про загиблих у нинішній неоголошеній війні на сході нашої держави та спільної молитви. На жаль, не всі поети змогли приїхати на фестиваль через об’єктивні причини, у першу чергу через стан здоров’я, але вірші кожного заанонсованого учасника прозвучали. Так усі присутні почули «Літню мелодію» Надії Кметюк з Коломиї, яка вже понад два десятиліття не виходить з дому.
Під час засідання літературно-мистецького об’єднання зі своїми поетичними рядками виступили Наталія Лопуляк з смт.Глибокої, Наталія Бєлова з Кіцманя, Олександр Хавронюк зі Сторожинця та інші. Своїми думками про особливості поетичної творчості, складнощі, які виникають на шляху у кожного поета, поділився з усіма присутніми відомий не лише на Буковині, але й далеко за її межами поет Василь Місевич.
Гала-концерт VII обласного благодійного фестивалю народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями тривав понад три години. І присутні у Літньому театрі, й усі ті, хто просто гуляв у парку, отримали чудову нагоду почути народні та популярні пісні, вірші, інструментальну музику. Кожен з учасників фестивалю, в тому числі, гала-концерту виявив себе якнайкраще, тож журі було досить складно визначити переможців свята. Ними стали у номінації:

ПІСЕННИЙ ЖАНР
Ольга Панас (смт.Путила)

ПІСЕННИЙ ЖАНР (ЖЕСТОВЕ ВИКОНАННЯ)
Жан Тарнавський (м.Чернівці)

ТЕАТРАЛЬНО-РОЗМОВНИЙ ЖАНР
Наталія Білобрицька (смт.Кельменці)

МУЗИЧНИЙ ЖАНР
Артур Анучкін (м.Кіцмань)

ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ І ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
Наталія Сивак (м.Новодністровськ)

КІНОФОТОВІДЕОМИСТЕЦТВО
Олександр Хавронюк (м.Сторожинець)

ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ
Наталія Бєлова (м.Кіцмань)

ТЕАТРАЛЬНИЙ ЖАНР (ЖЕСТОВЕ ВИКОНАННЯ)
Ярослав Заліщук та Юрій Стрілець (м.Чернівці)

**********

Усі учасники VIІ обласного благодійного фестивалю «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями отримали грамоти та подарунки за номінаціями:

«Літературна творчість»:
1.Валентина Тураш (с.Замостя Вижницького р-ну);
2.Наталія Лупуляк (смт.Глибока);
3.Віктор Івк (с.Вашківці Сокирянського р-ну);
4.Наталія Бєлова (м. Кіцмань);
5. Тирон Людмила (с.Клішківці Хотинського р- ну);

«Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво»:
1. Василина Малиш (смт Барегомет Вижницького р –ну);
2.Дмитро Житарашу (с.Молниці Герцаївського р – ну);
3.Парасковія Юркевич (смт Глибока);
4.Антоніна Адащук (смт Кельменці);
5.Людмила Вакарчук (смт Кельменці);
6.Валентина Халявчук (смт Кельменці);
7.Вікторія Шибалова (смт Путила);
8.Розалія Істратій (с.Котелеве Новоселицького р –ну);
9.Орися Малованюк (с. Василівка Сокирянського р –ну);
10.Флорентіна Прокопюк (с.Ропча Сторожинецького р-ну);
11.Зінаїда Боштега (м.Сторожинець);
12.Любов Баланюк (с.Санківці Хотинського р –ну);
13.Алла Корбут (міське товариство «Мрія» м. Чернівців);
14.Галина Величко (міське товариство «Мрія» м. Чернівців);
15.Параска Дутчак (УВО УТОС м.Чернівців);
16.Світлана Нікіфорова (Асоціація інвалідів м.Чернівців);
17.Марія Кирилюк (Асоціація інвалідів м.Чернівців);
18.Маріана Григорець (благодійна організація «Милосердя» м.Чернівців);
19.Риптик Дарія (м.Чернівці, обласна Асамблея інвалідів);
20.Ганна Рутковецька (м. Новодністровськ);
21.Наталія Сивак (м. Новодністровськ);
22.Гурток «Дотик» Незалежної координаційно-дослідної групи творчої ініціативи (керівник Олена Слобоженко, м. Київ).

«Пісенний жанр»:
1.Борислав Чечул (с.Чорногузи Вижницького району);
2.Денис Аштефаніца (с.Горбово Герцаївського району);
3.Анатолій Балан (с. Кам’яна Глибоцького району);
4.Ольга Панас (смт Путила);
5.Артур Мігайчук (с. Магала Новоселицького району);
6.Ельвіра Федорчук (с.Ропча Сторожинецького району);
7.Йосип Барановський (м.Хотин);
8.Жан Тарнавський (УТОГ м. Чернівці)
9. Дует у складі: Любов Свіриденко та Олексій Данчук (міське товариство «Мрія» м. Чернівців);
10.Марія Ластовецька (солістка оперної студії ЦПК м. Чернівців).
11.Орися Курчак (благодійна організація «Милосердя»);
12.Георгій Остафій (м. Новодністровськ);
13. Концертно-мистецький гурт «Черемшина» клубу головного підприємства УВО УТОС м.Чернівців у складі : Руслана Мартинюк, Любов Шипулін, Параска Дутчак (нагороджується в номінації декорат.прикл. та образотв. мист.), Олена Слизька, Надія Клим, Світлана Якібюк, Оксана Гащук, Настасія Суха, Марія Мар’ян;
14.Петро Гнатчук (с.Василівка Сокирянського району) у супроводі троїстих музик у складі :Альона Івасюк,Денис Волондир та Вадим Леснік.

«Театрально-розмовний жанр»:
1. Наталія Білобрицька (смт.Кельменці);
2. Степан Єремеєк (с. Рукшина Хотинського району);
3. Ярослав Заліщук та Юрій Стрілець (УТОГ м.Чернівців);
5.Євгенія Батракова (м.Новодністровськ);
6. Мартинюк Руслана (УТОС м. Чернівців) (нагороджується у номінації «пісенний жанр»).

«Музичний жанр»:
1. Артур Анучкін (м.Кіцмань);
2. дует у складі :Анатолій Настюк та Степан Філіпчук (с.Рукшина Хотинського району);

«Кінофотовідеомистецтво»:
Олександр Хавронюк (м.Сторожинець).

Щиро дякуємо гостям фестивалю: Іванкові Собку, дуету у складі Володимира Паламарчука та Миколи Ганіна, Георгіні Паскал, Аліні Карапці та Костянтинові Ворніку, а також переможцям попереднього – VI обласного благодійного фестивалю народної творчості на «Крилах надій» – Парасці Дутчак, Анні Мікірін, В’ячеславові Морозовському з гуртом «Периферія», Василю Юркіну та Анатолію Пасічнику за участь у цьогорічному святі!

peredplata