Буковинські лісівники б’ють на сполох

Згідно з проектом постанови Кабінету Міністрів України \”Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади\” від 26.08.14 р. пропонується об’єднати Державне агентство лісових ресурсів України з Державним агентством земельних ресурсів, Державним агентством водних ресурсів та Державним агентством рибного господарства і утворити новий орган – Державне агентство з управління природними ресурсами України. Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства вважає, що така реорганізація, маючи на меті оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади, призведе до непоправних наслідків для лісової галузі в цілому. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

– Прийняття цієї постанови катастрофічно зашкодить розвитку лісової галузі. Буде зруйновано наукову базу та її безпосередній зв\’язок із виробництвом, знищено кадрову політику, а сама галузь фінансуватиметься із бюджету за залишковим принципом. Якщо лісогосподарські підприємства гірської зони ще зможуть виживати при обмеженій державній підтримці, то лісгоспи, які ведуть свою діяльність у зонах степу та лісостепу, – ні. Лісівники просто не матимуть можливості впливати на формування загальнонаціональної політики у сфері ведення лісового господарства, – впевнений лісівник із багаторічним досвідом, начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський. – Про негативні наслідки попередніх реорганізацій лісової галузі вже свідчить досвід ліквідації Міністерства лісового господарства України, а потім Державного комітету лісового господарства України, та розвал потужних лісокомбінатів, які займалися поглибленою переробкою деревини.

Анатолій Ковальський акцентує, що не варто забувати, яку важливу екологічну роль відіграють ліси, і тому зміни у вертикалі управління лісовим господарством відіб’ються і на екологічному становищі у цілому.

Головний лісівник Чернівецької області звертається до громадськості, політиків та науковців з проханням звернути увагу на негативний попередній досвід реформування лісопереробної галузі, що фактично знищило її, та лісової галузі, яке при повторній спробі може мати аналогічні наслідки.