Буковинці – орендодавці поповнили місцеві бюджети на 2,7 млн. грн.

Таку цифру назвали у Головному управління ДФС у Чернівецькій області та роз’яснили, що цьогоріч задекларували доходи отримані від надання в оренду майна 369 мешканців краю на загальну суму понад 17 млн. грн. Такі платники сплатили до бюджетів 2,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Сергія Попелишка – буковинці, які здають власне майно в оренду зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Оскільки, здавання в оренду – це теж бізнес, а отримані доходи підлягають декларуванню та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15% або 17%,в залежності від суми.
Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 16100 грн.); 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.
Слід зауважити, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду). При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображається у річній податковій декларації.
У разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку — орендодавця за формою та у спосіб, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1242.
Отже, у разі якщо фізична особа (орендодавець) у 2014 р. здає свою квартиру в оренду фізичній особі (орендарю), яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець повинен сплачувати щокварталу протягом 2014 р., а декларацію подати до 01.05.2015 р.
Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів фізичних осіб передбачено ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України.

peredplata