В якому випадку можуть бути відкликані сертифікати ЕЦП, які були отримані в АЦСК та як про це повідомляється посадовим особам ЮО або ФОП?

Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту встановлений вичерпний перелік підстав скасування (відкликання) посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису.
Сертифікат автоматично скасовується Центром, без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу), у випадку: закінчення строку чинності сертифіката підписувача; не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.
Сертифікат скасовується за письмовою заявою, без додаткового повідомлення, у випадку: припинення діяльності суб’єкта господарювання – заявника; розірвання підписувачем трудового договору з юридичною особою – заявником; компрометації особистого ключа; за заявою заявника або його уповноваженого представника.
Сертифікат ключа може бути достроково скасований Центром, з письмовим або електронним повідомленням заявника, у разі: набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа; визнання підписувача недієздатним за рішенням суду; надання заявником недостовірних даних, припинення (розірвання) договору з заявником.
Сертифікат ключа достроково скасовується Центром без надсилання повідомлення у разі смерті підписувача або оголошення його померлим за рішенням суду.
Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.
Інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Списку відкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожному користувачу.
Головне управління ДФС у Чернівецькій області звертає увагу на те, що відповідне роз’яснення з цього та інших питань розміщене у загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі ДФС України – «ЗІР» (401.01) на офіційному веб – порталі Державної фіскальної служби (http://sfs.gov.ua/ ).

Новини Партнерів