Власники житлової нерухомості на Буковині «по – новому» сплатили понад 311 тис. грн. податку на нерухомість

Про це інформують в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадуючи, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
Згідно із Законом України від 27.03.2014 р. № 1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», з квітня цього року набули чинності ряд вагомих змін в частині встановлення бази оподаткування житла фізичних осіб – замість загальної площі об\’єкта нерухомості, оподаткуванню підлягає тільки житлова площа. Переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується для квартир – на 120 м2, для житлових будинків – на 250 м2, для різних видів нерухомості – на 370 м2.
Залишено без змін пп. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України, відповідно до якого не оподатковуються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки наступна нерухомість:об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом: в т. ч. їх частки;будівлі дитячих будинків сімейного типу;садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;гуртожитки;об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, визнаним таким відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
Додаткову інформацію про нарахування податку за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, та надсилання (вручення) цим органом податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам, можна отримати в 13 діючих Центрах обслуговування платників податку, що розміщені у територіальних органах ДФС у Чернівецькій області: http://cv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.
Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області

peredplata