До Державного реєстру фізичних осіб включено понад 843 тис. буковинців

Таку цифру назвали у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та повідомили, що реєстраційний номер картки платника податків цьогоріч отримали майже 10 тис. фізичних осіб, з них 230 – іноземці. До ДРФО за 10 місяців нинішнього року надійшло 21,7 тис. реєстраційних змін даних (прізвище чи місце проживання).
Податківці роз’яснили, що формування Державного реєстру фізичних осіб України розпочалося із впровадженням у 1994 році ідентифікаційних номерів громадян. Такі 10 значні номери стали базовими у всіх створюваних системах обліку органів державної влади та являються незмінними за громадянином протягом усього життя.
Після реєстрації в ДРФО особа отримує в територіальних органах ДФС документ про присвоєння ідентифікаційного номера. До 21 лютого 2002 р. таким документом була довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, а після – картка фізичної особи – платника податків на паперовому носії.
Перші п\’ять цифр ідентифікаційного номера визначають дату народження власника номера – п\’ятизначне число є кількістю днів від 31 грудня 1899 р. до дати народження особи. Наступні 4 цифри (включаючи передостанню) – означають порядковий номер людини, що народилася в цей день. Передостання цифра визначає стать власника: якщо цифра непарна, стать – чоловіча парна – жіноча стать. Десята цифра – контрольна
Отримати реєстраційний номер картки платника податків (більш відомий, як «ідентифікаційний номер», або ІНПП) громадяни можуть не тільки за місцем проживання, а й за новим місцем отримання доходів чи новим місцем проживання. І друге – за бажанням платника кожному можна проставити у паспорт громадянина України відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Таке нововведення, спрямоване на покращення обслуговування платників податків.
Прес-служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області