У Чернівцях безкоштовно стерилізують безпритульних собак

Чернівці часто порівнюють з найкрасивішими європейськими містами, та й самі жителі на словах вказують на свою культурну приналежність до Заходу. А на ділі виходить зовсім по-іншому.

Не секрет, що ситуація з безпритульними тваринами у місті та області є вкрай напруженою й потребує вирішення. Однак у той час, як весь цивілізований світ бореться з цим за допомогою стерилізації, час від часу у Чернівцях здійснюються їх масові вбивства. Дехто підтримує дані заходи, дехто засуджує, але не робить нічого, щоб зупинити кровопролиття.

Варто зрозуміти, що знищення не є панацеєю від безпритульних тварин: якщо не усувати джерела їх виникнення, з часом кількість таких відновиться до попереднього рівня й чотирилапих доведеться вбивати знову й знову. А джерелом поповнення є якраз ті ж містяни-безвідповідальні власники, які позбуваються непотрібних улюбленців, викинувши їх на вулицю, а також жителі, які створюють стихійні сміттєзвалища – основний ресурс для виживання безпритульних. Тільки вдумайтеся: в середньому за 6 років у однієї собаки народжується 120 цуценят, частина з яких помирає або стає безпритульними.

Наведемо інші цифри: на вилов, присипання та утилізацію однієї безпритульної собаки у місті витрачається близько 200 гривень. В той же час стерилізація та вакцинація обходяться в середньому у 240, однак така тваринка проживає приблизно 10 років, у неї більше ніколи не буде цуценят, вона стає менш агресивною та її не вражають інфекційні хвороби. Тобто, після контакту із собачкою, позначеною кольоровою кліпсою у вусі, Ви можете не хвилюватися за своє здоров’я, адже вона є вакцинованою та безпечною для оточуючих. Окрім того, повертаючись у місце свого постійного проживання, така тваринка не допускає проникнення на її територію нових собак, які можуть бути хворими, агресивними.

Пам’ятаймо, що жодні політичні та економічні зміни не врятують нас при тому рівні моралі, а точніше – аморальності, що існує в нашому суспільстві. Якщо нічого не змінити у ставленні до найменш захищених істот сьогодні, то не варто очікувати кращого майбутнього завтра.

Тож, якщо Ви не бажаєте, щоб вулиці нашого міста поповнювались новими безпритульними тваринами, а тих, що вже є, жорстоко знищували, приєднуйтесь до акції з безкоштовних стерилізації та вакцинації безпритульних собак. Вона проводиться в рамках проекту: “Захист кордонів від небезпек, що поширюються безпритульними тваринами”, код MIS-ETC: 1537, який фінансується Європейським Союзом (частка гранту – 624214,72 євро або 7392598,64 гривень).

Записати собаку на безкоштовні стерилізацію та вакцинацію можна, зателефонувавши за номером: +38(050)7858195.

peredplata