В автобусах з\’являться паски безпеки для пасажирів

Міністерство інфраструктури прогнозує введення обов\’язкового використання ременів безпеки при міжміських автобусних перевезеннях в 2012 році.

Про це сказав директор департаменту безпеки міністерства Юрій Гержод.

\”Я думаю, що вимога буде введена вже в наступному році, сподіваюся, до Євро (чемпіонату Європи з футболу)\”, – сказав він.

Зокрема він зазначив, що норма зараз знаходиться на узгодженні в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Також Мінінфраструктури має намір провести консультації з виробниками автобусів на предмет необхідних термінів для підготовки виробництва до впровадження нововведень.

\”Якщо вони скажуть півроку-рік, на це можна погодитися. Я не думаю, що велика проблема для виробників\”, – заявив Гержод.

Він також зазначив, що Україна має намір застосувати досвід Росії та європейських країн щодо введення цих вимог.

Крім того, він додав, що спочатку дані вимоги будуть поширюватися на нові автобуси, а пізніше буде вирішуватися питання з транспортними засобами, які вже курсують, шляхом їх сертифікації.

Нагадаємо, в Україні – непоодинокі випадки ДТП за участі пасажирських автобусів і мікроавтобусів. Так, 8 листопада водій автобуса \”Богдан\”, не впоравшись з керуванням, врізався в дерево. В результаті ДТП 7 людей постраждало.

8 вересня результаті зіткнення мікроавтобуса і вантажівки поблизу села Волосківці Менського району Чернігівської області загинуло 10 людей і одну людину було госпіталізовано.

Водій вантажного автомобіля Volvo не впорався з керуванням, виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з пасажирським мікроавтобусом Mercedes, який здійснював рейс з 9 пасажирами за маршрутом \”Короп – Київ\”.

Джерело ТСН