В Україну масово прибувають нелегальні трудові мігранти

В Україну масово прибувають нелегальні трудові мігрантиУ Херсонській області порушено кримінальну справу проти підприємців, які привезли на сільськогосподарські роботи більше 100 нелегалів з Таджикистану. В ході розслідування встановлено, що керівництво одного з товариств з обмеженою відповідальністю доставило і розмістило на земельних ділянках Чернянської сільської ради 106 громадян Республіки Таджикистан, які прибули в пункт пропуску Сімферополь. За інформацією самих нелегальних мігрантів, вони приїхали в Україну на сільськогосподарські роботи з метою заробітку. Хоча керівництво фірми отриманням дозволу на працевлаштування іноземців в обласному центрі зайнятості, не отримувало.

Каховською міжрайонною прокуратурою за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами зазначеного ТОВ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України. Тепер підприємцям загрожує позбавлення волі на строк до шести місяців, а таджиків

– висилка з країни.

Групою експертів інформагентства \”Наш Продукт\”, було проведено безпрецедентне дослідження міграційної ситуації в Україні. Як показали результати, в даний час на території України перебувають від 5,1 млн до 6,8 мігрантів, які мають так званий \”сумнівний\” статус. Така кількість неврахованих громадян створює значне соціальне напруження, а їх діяльність щорічно завдає шкоди бюджету в розмірі близько $2 млрд.

На думку народного депутата України Валерія Коновалюка, в країні назріла гостра необхідність сформувати зважену міграційну політику і сформувати чітку систему обліку та ідентифікації всіх прибувають в Україну осіб і тих, хто їде на заробітки за кордон. Однією з \”технічних\” міграційних проблем є ідентифікація мігрантів. Група народних депутатів на чолі з Валерієм Коновалюком розробила законопроект № 8507, в якому приділено увагу таких документів, як карта мігранта, посвідчення біженця і так далі.

На думку народного депутата України Василя Грицака, допоможе навести порядок в обліку мігрантів биометрическая идентификация. Адже найчастіше нелегалам видаються паперові документи, які легко підробити і які швидко псуються.

Новини Партнерів