За перший місяць деклараційної кампанії буковинці задекларували на 11,7 млн. грн.

За даними Головного управління ДФС у Чернівецькій області, у січні 2015 року про свої минулорічні статки вже повідомили 254 буковинці. Загальна сума задекларованого доходу становить 11,7 млн. грн. Загальна сума податкових зобов’язань, яка самостійно визначена громадянами в податкових деклараціях складає 0,6 млн. грн.

Нагадаємо, що з 1 січня до 1 травня 2015 року триває кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році.

Подати таку декларацію зобов’язані громадяни, які протягом 2014 року отримали доходи: з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався; від особи, яка не є податковим агентом; спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім\’ї першого ступеня споріднення; іноземні доходи та ін. види доходів.

Крім того, для отримання права на податкову знижку чинне законодавство дозволяє громадянам надавати декларацію про свої доходи за минулий рік протягом поточного року, а саме до 31 грудня 2015 року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, визначені у ст. 166 Податкового кодексу, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, тощо. Відтак, у січні цього року 127 громадян подали декларації на отримання податкової знижки.

З більш детальною інформацією щодо порядку декларування громадянами своїх доходів можна ознайомитися на офіційному порталі територіальних органів ДФС у Чернівецькій області, в банері \”Декларування доходів громадян\” за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan.

peredplata