Мобілізація-2015: в Генштабі запевняють, що повістки можна передавати \”на словах\”

Під час хвилі мобілізації-2015 обов\’язок оповіщати громадян про явку до військкомату покладається на місцеві органи виконавчої влади та на ЖЕКи.

Про це \”Обозревателю\” розповів заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління ГУ оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ, полковник Олександр Правдивець.

\”Що стосується оповіщення для явки до військкомату, то цей обов\’язок покладається законом на місцеві органи виконавчої влади, на підприємства, установи та організації, а також на домовласників (ЖЕКи, ОСББ)\”, – зазначив полковник.

\”А ось як вони будуть доводити виклик у військовий комісаріат – це вже їхня справа, тобто всіма незабороненими способами. Наприклад, прийдуть, подзвонять у двері і скажуть, що на вас чекають у військкоматі. І це вже вважається, що виклик отримав\”, – запевняє представник Генштабу.

Як повідомляв \”Обозреватель\”, раніше перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ Володимир Талалай розповів, що повістки військовозобов\’язаним, що не вручено особисто призовнику, не вважаються дійсними і за неявку за повістками, які будуть кинуті в поштову скриньку або передані третім особам, призовник відповідальності не несе.

peredplata