Путін \”кришував\” злочинні угруповання – суд у справі Литвиненка

На відкритих слуханнях у Лондоні у справі про загибель колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка його вдова Марина розповіла про обставини їх втечі з Росії, співпрацю чоловіка з іноземними спецслужбами та ролі в їхньому житті Бориса Березовського.

Путін "кришував" злочинні угруповання - суд у справі Литвиненка

Марина Литвиненко підтвердила, що у її чоловіка і нинішнього президента Росії Володимира Путіна був конфлікт з кількох причин, хоча особисто зустрічалися вони тільки один раз – відразу після призначення Путіна новим главою ФСБ в 1999 році, повідомляє Російська служба ВВС .

Путін, за її словами, розкритикував спробу Литвиненка і його товаришів розкрити випадки корупції в ФСБ.

Литвиненко ж, у свою чергу, звинувачував Путіна в тому, що той під час навчання в університеті вже був інформатором КДБ, пізніше в адміністрації Санкт-Петербурга \”кришував\” місцеві злочинні угруповання, а потім, опинившись наступником Бориса Єльцина, зробив усе, щоб зберегти контроль над державою з боку спецслужб.

Радник дізнання Робін Там, який ставив запитання Марині Литвиненко, також продемонстрував у суді роздруківку статті її чоловіка, названої \”Кремлівський педофіл\”.

\”Навряд чи потрібно вас питати, чи можете ви підтвердити звинувачення Саші. Але ви погодитеся з тим, що якби Литвиненко хотів подружитися з Путіним, навряд чи він вибрав найкращий для цього спосіб?\” – запитав Там у Марини Литвиненко, і та ствердно, з посмішкою кивнула.

Як повідомляв \”Обозреватель\”, Литвиненко за кілька місяців до смерті звинуватив президента Росії Володимира Путіна в педофілії . Нібито саме через \”своєрідні\” сексуальні уподобання його свого часу не взяли в зовнішню розвідку.