Компанії Apple напророкували неминучий крах

Компанії Apple напророкували неминучий крахНа думку технічного експерта Пола Хокмана, Apple допустила фатальну помилку, вибравши закритий шлях розвитку своїх продуктів.

Незважаючи на високі темпи зростання продажів і прибутку, яким могла б позаздрити будь-яка компанія, високому рівню капіталізації і пристойним фінансових резервів, у формулою успіху Apple присутній пролом, яка може погубити компанію, упевнений експерт Пол Хокман, пише Pocket-lint.

Погубить Apple її закрита екосистема, заявив Хокман, виступаючи на дводенній конференції Forward with 2011 Ford в Дірборні, штат Мічиган, присвяченій найбільш яскравим світовим тенденціям.

Закрита система Apple має на увазі, що магазини додатків (тепер вже і для звичайних комп\’ютерів) знаходяться під контролем Apple; в пристроях Apple використовуються операційні системи, які вона сама розробила; для роботи з мобільними пристроями компанія пропонує власне З iTunes і так далі. Хокман вважає, що у такій моделі, як і у будь-якої іншої закритої системи, немає майбутнього.

\”Apple у великій біді, – говорить експерт. – Вона сидить на скринях з грошима, але основою компанії є закрита система. Світ живих організмів і історія показує нам, що закриті системи не виживають\”.

Хокман – технічний спеціаліст з великим досвідом роботи в засобах масової інформації, в даний момент обіймає посаду технічного директора передачі Today телеканалу NBC.

Закритість екосистеми Apple неодноразово піддавалася критиці, наприклад, коли компанія відмовлялася публікувати програми відомих постачальників (наприклад, веб-браузера Opera Mini, який з\’явився в App Store з другої спроби), а також заборонила використовувати популярні технології, такі як Adobe Flash, тим самим прагнучи надати ринку зручні для себе обриси.

Сама компанія вважає, що саме тотальний контроль Apple над своєю екосистемою і закрита операційна система власної розробки дозволили їй випустити нинішні успішні продукти, подібні iPhone і iPad.
Джерело

peredplata