Місцеві мешканці обурені тим, що для парковки викорчовують молоді дерева.
Працівники \”Тресту зеленого господарства\” наразі проводять роботи з вирубки дерев біля входу в парк \”Жовтневий\”. Як пояснили тамтешні працівники, вирубка проводиться з відома і згідно дозволів міської ради. Згідно ордерів (див.нижче на фото), вони викорчувати тринадцять дерев – 12 лип і один горіх:
Як розповів начальник інспекції з питань благоустрою Сергій Обшанський, це робиться для того, щоб облаштувати центральний вхід в парк.
– До першого травня сподіваємося повністю завершити: облаштуємо безкоштовну парковку на 30 місць, висадимо кущі і впорядкуємо тротуар, – обіцяє пан Обшанський, – При чім міська рада не витрачає на це ні копійки, все спонсорує місцевий підприємець, власник одного із ресторанів на території парку.
На думку пана Обшанського, потреба в такій парковці – надзвичайна, адже відвідувачам парку ніде залишати свої автівки:
– Отож і паркуються вони на зелених зонах і нищать їх. І альтернативи в них немає. А коли буде парковка, і якщо власники автомобілів продовжуватимуть паркуватися аби-де, тоді ми матимемо повне моральне право їх штрафувати.
Вздовж парку по вулиці Пилипа Орлика (колишня Гайдара) вже є кілька автомобільних стоянок, щоправда, всі вони приватні, платні і тому пустують.
Мешканці будинків про проблему паркування знають, скаржаться, що автомобілі паркують прямісінько у них під вікнами, чим створюють незручності для усіх, особливо для мам з колясками. Проте вирубку дерев теж не підтримують, бояться, що 13 деревами комунальники не обмежаться. Місцева мешканка Надія Іванівна розповідає, що колись власноруч висаджувала дерева в парку. Щодо вирублених лип, каже, що їм було десь років по 50. Такі дерева вважаються молодими, адже середній вік липи становить 300-400 років.
– Не вони саджали, не їм їх і вирубувати, – обурена Надія Іванівна.
Мешканці будинку №9 по вулиці Гайдара теж не підтримують вирубування дерев. І не вірять в те, що парковка вирішить проблеми із безвідповідальними автомобілістами. На це начальник інспекції з благоустрою відповідає, що в них всього 19 працівників, тому вони не встигають усюди.
– Зараз завершили розробку механізму долучення чернівчан до роботи інспекторів. Відтепер кожен відповідальний громадянин може звернутися до міської ради і стати громадським інспектором – на волонтерських засадах. Ми проведемо тренінг і навчимо складати адміністративні протокол. Тому закликаємо усіх мешканців фіксувати порушення правил паркування на фото та відео і таким чином долучатися до благоустрою міста. Не будьмо байдужими до долі нашого міста!
Надія РУСНАК