Минулого року буковинські платники отримали пільг при сплаті податків на суму понад 469 тис. грн.

Впродовж 2014 року 1543 платника податків скористалися пільгами при сплаті податків до бюджетів усіх рівнів. Серед пільговиків 1504 платники юридичні особи – сума пільг 449,4 млн. грн. та 39 фізичні особи – підприємці – сума пільг 19,6 млн. грн. Загалом, більшість з них застосували пільги визначені нормами ПКУ при сплаті податку на додану вартість, податку на прибуток та платі за землю. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Серед пільгових операцій лідирує податок на додану вартість – 374,1 млн. грн., що склало 79,8 відсотків від загальної суми пільг.

Основну питому вагу складає здійснення поставок за нульовою ставкою – експортні операції (119,1 млн. грн. або 31,8 відсотків), від спеціального режиму оподаткування сільськогосподарських підприємств за поставлені ними сільськогосподарські товари та послуги (110,3 млн. грн. або 29,5 відсотків), з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами (41,5 млн. грн., або 11,1 відсотків), з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом (23,4 млн. грн. або 6,3 відсотків).

За 2014 рік при сплаті податку на прибуток надано пільги 450 платникам на суму 58,9 млн. грн., це майже 47 відсотків надходжень по цьому податку за рік. В основному вiд оподаткування податком на прибуток звiльнялись доходи неприбуткових установ i органiзацiй отримані у виглядi коштiв або майна, а також кошти або майно, як добровільні пожертвування.

На суму 35,9 млн. грн. 844 землевласники отримали пільги по платі за землю.

Пільги по платі за землю надавались закладам, установам, організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. А також обласні, міські, селищні ради встановлювали пільги по частковому зменшенню суми земельного податку за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.

У відомстві підтвердили, що при проведенні планових документальних перевірок за 2014 рік, аудиторами територіальних органів ДФС у Чернівецькій області, порушень по застосуванню пільг не виявлено.

Для правомірного застосування податкових пільг суб’єкти господарювання користуються довідником пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів, який оприлюднений на веб-сайті ДФС України в розділі Довідники за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/54005.html.