Корупція і кумівство турбують чернівчан менше, ніж мешканців інших міст

За індексом корупції місто Чернівці обійняло останню сходинку серед обласних центрів, перші сходинки посіли Запоріжжя, Дніпропетровськ, Київ та Миколаїв. У Чернівцях корупцію суттєвою проблемою вважають 32% опитаних, у Запоріжжі – 89%, Миколаєві та Києві – 78%, Дніпропетровську-76%. Для 16% чернівчан проблема корупції не є важливою, 49% вважають, що в цьому дещо є проблема. Такі дані опитування, яке було проведене «Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

35% опитаних чернівчан заявили, що влада міста докладає зусиль до подолання корупції на своєму рівні . В інших обласних центрах такої думки щодо міської влади дотримується від 8 до 28% опитаних. У Чернівцях в порівнянні з іншими обласним центрами найменшим виявився і відсоток тих, дотримується іншої позиції та вважає, що міська влада не протидіє корупції.

36% опитаних чернівчан суттєвою проблемою назвали кумівство, 30% – неналежне надання послуг, 29% – невідповідність людини займаній посаді, 27% – неналежний розподіл публічних ресурсів. За усіма цими критеріями місто Чернівці отримало найкращий результат у порівнянні з іншими містами. Таким чином сукупне значення індексу корупції, яке виражає оцінку респондентами серйозності п’яти проблем ( корупція, кумівство, неналежне надання послуг, невідповідність займаній посаді, неналежний розподіл публічних ресурсів), у Чернівцях виявилося найнижчим -72.

Однак, лише 37% опитаних чернівчан заявили, що впродовж двох останніх років ні їм, ні їхнім знайомим ніколи не доводилося робити подарунок, давати чи платити хабар представникам місцевої влади для отримання послуги чи документу, 18% – це робили один або два рази, 6% – 3-5 разів, 2% – частіше 5 разів.

Довідково .Опитування було проведене «Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Дані були проаналізовані та звіти підготовлені компанією дослідження ринку та суспільної думки Baltic Surveys/ The Gallup Organization.
Дані були зібрані в 22 містах України ( Київ і всі обласні центри,за винятком Донецьку та Луганську) в період з 2 по 20 березня 2015 року за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів.
Загальна кількість інтерв’ю -17600 (по 800 інтерв’ю у кожному місті). Цільова аудиторія – постійні жителі України віком від 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною для населення міст по віку і статі.
Для забезпечення репрезентативності вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи. Охоплені щонайменше 50 дільниць (50 попередньо відібраних точок) у кожному місті. Вони були обрані випадковим чином, відповідно до конкретного кроку.
Для процедури відбору респондентів були використані випадковий маршрут і правило дня народження.
Статистична похибка для кожного міста не перевищує + 3,5%.
Досяжність респондентів склала 58%.
Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.
Опитування було профінансовано Урядом Канади.

peredplata