Буковинські рятувальники допомагають вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов проживання

Рятуючи власне життя та життя близьких, чимало людей залишають свої домівки в зоні проведення антитерористичної операції та на тимчасово окупованій території і шукають притулок в інших регіонах України. Зокрема, у Чернівецькій області на даний момент проживають 2189 переселенців зі східних областей та Криму. Всі люди, після пережитих подій, потребують кваліфікованої допомоги, тому рятувальники Управління ДСНС України у Чернівецькій області не залишаються осторонь їхніх проблем та завжди допомагають призвичаїтись людям до нових умов проживання.
Наприклад, працівники Регіонального штабу Чернівецької області з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції спільно з співробітниками Герцаївського районного сектору Управління ДСНС та рятувальниками-психологами відвідали вимушених переселенців, що проживають в будинку паломника Свято-Вознесенького Банченського монастиря у селі Банчени Герцаївського району. Тут проживають вимушені переселенці з Донецької та Луганської областей. З усіма людьми були проведені індивідуальні та групові бесіди, метою яких було вивчення психоемоційних особливостей та трудностей в адаптації. В ході спілкування переселенцям була надана консультаційна допомога та вручено буклети, що містять важливу інформацію, яка стосується проблем вимушених переселенців та шляхів їх вирішення. Також з людьми було проведене психологічне консультування, що дало змогу вивчити соціальні проблеми, які їх турбують, зокрема це раптова зміна місця проживання та розлука з рідними та близькими, що досі перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. Велика увага була приділена і спілкуванню з дітьми-переселенцями. З ними були проведені індивідуальні бесіди та арт-терапія, що дозволило вивчити їхній психоемоційний стан. Насамкінець зустрічі рятувальники нагадали переселенцям, що у разі нагальної потреби вони можуть звертатися за допомогою, зателефонувавши до Народної служби порятунку 101.
«Усім переселенцям, що прибувають у Чернівецьку область, рятувальники Управління надають допомогу в різноманітних життєвих ситуаціях. Це дуже допомагає цим людям та дає їм відчуття підтримки та захисту, а це для них є надзвичайно важливим» – повідомив заступник начальника Управління ДСНС України у Чернівецькій області полковник служби цивільного захисту Юрій Волошин.
Буковинські рятувальники допомагають вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов проживання
Прес-служба УДСНС України у Чернівецькій області