У столиці затримано буковинського підприємця, який використовував нелегальну робочу силу в… туалеті

У столиці затримано буковинського підприємця, який використовував нелегальну робочу силу в... туалеті Нещодавно чернівецькі податківці притягнули до відповідальності одного із підприємців нашого міста, який використовував нелегальну робочу силу… у одній із громадських вбиралень столиці.
Порушення трудового законодавства виявили працівники ДПІ в Оболонському районі м. Києва, про що і поінформували своїх колег у столиці Буковини, де перебуває на обліку підприємець.
Тепер порушнику не вдасться уникнути відповідальності, адже як з’ясувалося, він без жодних документів використовував робочі руки впродовж другого півріччя 2014 року.
Нагадуємо, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, але не оформляють трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу.
Отож, перш ніж взяти на роботу трудового нелегала, кожному роботодавцю треба врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф (згідно з ст.265 Кодексу законів про працю) у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисяч гривень.
Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто — від 8,5 до 17 тисяч гривень.
Нагадуємо, що посилення відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці передбачено змінами до Кодексу законів про працю відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях звертає увагу, що у випадку одержання інформації про ухилення від оподатковування виплаченої найманим працівникам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, про неукладання трудових договорів, податківці мають право на проведення позапланової документальної виїзної перевірки діяльності такого роботодавця – платника податків, на підставі пп.78.1.13 п.78.1 статті 78 Податкового кодексу України.

peredplata