Внесено зміни до деяких законів щодо встановлення комунальних тарифів

Внесено зміни до деяких законів щодо встановлення комунальних тарифів25 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг»від 16 липня 2015 року № 626-VIII.

Документом передбачено забезпечити єдиний підхід в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів, а також виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (Матриці) стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту «Друга програмна позика на політику розвитку».
Такий єдиний підхід дозволить забезпечити раціональне планування державного та місцевих бюджетів, створить необхідні умови для забезпечення ефективного функціонування підприємств сфери теплопостачання та сфери житлово-комунального господарства, підвищенню рівня якості послуг, створенню умов для залучення інвестицій у розвиток та технічне оновлення систем теплопостачання, водопостачання, своєчасному та в повному обсязі виконанню боргових зобов’язань з погашення та обслуговування позики, зокрема тих, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.
Також Законом, внесено зміни до Закону \”Про теплопостачання\”, якими уточнено, що тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб\’єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи.
Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається.
Кабмін до 1 липня 2017 року повинен вжити заходів щодо відшкодування в повному обсязі різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв\’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органом місцевого самоврядування, до 1 січня 2016 року.

Людмила ПИЛИПІВ, провідний спеціаліст Чернівецького міського управління юстиції