Найбільше акцизу Чернівці отримують від нафтопродуктів

З початку цього року від реалізації суб\’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до бюджету Чернівців надійшло майже 62,0 млн. грн.
Як повідомила начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернівцях Людмила Осадчук: «найбільше податку надійшло від продажу бензину, інших нафтопродуктів та скрапленого газу – 22,0 млн. грн., торгівля тютюновими виробами поповнила бюджет на понад 18,0 млн. грн., роздрібна торгівля алкоголем додала місцевій скарбниці більше 20,0 млн. грн. акцизного податку».
Платниками акцизного податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання (в тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, тощо) пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ, тощо.
Зауважимо, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у розрахунковому документі (фіскальному чеку) як окрема податкова група.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях просить громадян завжди вимагати за свою покупку розрахунковий документ, адже це сприятиме не лише збільшенню надходжень до бюджету, а й допоможе покупцю захистити себе від неякісної продукції.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях