Розумний, якщо і помилиться – то виправиться

Саме у сфері трудових відносин відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства. Серед них – заборгованість, зарплата «в конверті» або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавству. Виплата мінімальної заробітної плати є обов’язковою вимогою на території України для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати у розмірі нижче мінімальної – порушення соціальних гарантій громадян України. Аби завтра мати якісне медичне обслуговування та належний рівень освіти і культури, сьогодні надзвичайно важливим є вжиття заходів, спрямованих на усунення фактів порушень податкового законодавства у сфері трудових відносин.

ДПІ у м. Чернівцях звертає увагу на те, що не звітування з ЄСВ та помилки, допущені роботодавцем в персональних даних найманого працівника можуть згодом обернутися неприємностями як для самого роботодавця – страхувальника, так і для застрахованої особи.

Як роз’яснили у відділі адміністрування єдиного внеску інспекції виправлення помилок, зокрема, у персональних даних застрахованих осіб регламентується Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. № 435.

Так, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку. У разі виявлення помилки після закінчення звітного періоду страхувальником формується та подається Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями.

Якщо ж страхувальником взагалі не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов\’язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Слід мати на увазі: до початку перевірки контролюючим органом роботодавець має право подати до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застрахованих осіб та одночасно початкові документи із зазначенням достовірних відомостей разом з пояснювальною запискою щодо їх зміни.

Одночасно, невірна інформація в раніше поданому звіті за формою №1ДФ є підставою для складання та подання роботодавцем звітного нового або уточнюючого Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку. Виправлення помилок відображається у розділах І або ІІ розрахунку (в залежності від виду помилки) у порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4.

Шановні роботодавці! Пам’ятайте, що викривлення персоніфікованих даних ваших працівників можуть не тільки призвести до серйозних штрафів для вас, а і негативно позначитися на розмірі пенсій та страховому стажі працівників у майбутньому.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях