Депозити чернівчани збагатили бюджет майже на 25 млн. грн.

З початку введення в дію оподаткування пасивних доходів фінустановами Чернівців перераховано до державного бюджету 25,0 млн. грн. податку на відсотки по депозитах. Цього року з роялті, дивідендів, процентів на поточний рахунок у банках, та процентів на вклади мешканців столиці Буковини у кредитних спілках до бюджету надійшло вже 20,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що банки та інші фінансові установи, що залучають кошти громадян під депозити, є податковим агентами. Закон зобов’язує їх самостійно утримували з нарахованих пасивних доходів ПДФО та перераховували суми нарахованого з процентів податку на доходи з фізичних осіб. Тому громадяни не мають жодних підстав для хвилювання щодо того, чи сплачений податок з отриманих ними доходів за депозитними вкладами.
Нагадаємо, що розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню, відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 року.
Згідно з підпунктом 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Подадкового кодексу України, пасивні доходи (крім зазначених у підпункті 165.1.41 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України) входять до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.
Доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях