ДФС Буковини : Порядок сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

Відповідно до п.п. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Згідно до п. 188.1 ст. 188 Кодексу для податку на додану вартість визначається база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій – не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов\’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв\’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб\’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Разом з цим п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб\’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізації субєктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (ПЗа) розраховується за формулою:

ПЗа = ФРЦ : 105 х 5.

Де ФРЦ – фактична роздрібна ціна, за якою реалізуються підакцизні товари (зокрема алкогольні напої), з урахуванням ПДВ та акцизного податку з роздрібних продаж.

Додатково повідомляємо, що сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) визначається за формулою:

ПЗпдв = (ФРЦ – Пза) : 120 х 20;

Дана позиція підтвержджується листом ДФС України від 20.01.2015 № 1519/7/99-99-19-03-03-17 \”Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу\”.

peredplata