З початку року митники Буковини виявили порушень митних правил на суму понад 9,7 млн. грн.

Про це інформує Чернівецька митниця ДФС. Так, співробітниками митниці за 11 місяців 2015 року запроваджено 1490 справ, що майже на чверть більше, аніж торік. За матеріалами 848 справ (56,9 відсотка) вилучено незаконно переміщуваних предметів на понад 8,5 млн. грн.

Найбільш численними є порушення, пов’язані із незаконним переміщенням через митний кордон тютюнових виробів (694 випадки), лікарських засобів (165 випадків), промислових товарів і горілчаних виробів (56 та 52 випадки відповідно). Так, контрабандних тютюнових виробів вилучено на суму майже 5,6 млн. грн.

За словами оперативних працівників Чернівецької митниці, впродовж січня-листопада цього року до правоохоронних органів області спрямовано 32 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочину, тобто на 17 більше, ніж торік. Так, громадяни намагалися незаконно перемістити через митний кордон України холодну зброю, тютюнові вироби, медичні препарати, а також колекцію раритетних монет (у кількості 171 штук) Російської Імперії періоду 1736-1925 років.

Також з метою протидії митним правопорушенням 39 запитів направлено до митних органів іноземних держав. На звітну дату отримано 30 відповідей, за результатами яких розпочато 10 справ про порушення митних правил. Отримані документи підтверджують факти перевищення громадянами строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України, а також передачу іншим особам товарів, митне оформлення яких не закінчено, переміщення товарів з приховуванням від митного контролю та недобору митних платежів на 390 тис. грн.

peredplata