В Чернівцях пройшли обласні змагання з радіоелектронного конструювання

В Чернівцях пройшли обласні змагання з радіоелектронного конструювання5 січня у приміщенні обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулися обласні змагання з радіоелектронного конструювання. Це – щорічний підсумок роботи гуртків радіотехнічного спрямування області, який складається із теоретичних завдань та практичної роботи та завершується нагородженням переможців.

Учасники змагань та студенти політехнічного колежду Федір Семко та Олексій Коваленко розповіли, що саме завдяки відвідуванню гуртка здобули багато практичних навичок у роботі із технікою та електронікою.
– заняття в гуртку дали багато корисних знань та умінь, які знадобилися в житті та роботі. Тут завжди доступно пояснюють практичну роботу, якої не вистачає в учбових закладах. – розповідає Володимир Гуляєв, член журі та колишній учень гуртка. Голова журі – Олександр Глевко, який нині є студентом фізичного факультету Чернівецького національного університету, із захопленням пригадує заняття у центрі, які відвідував майже 12 років.
– шкода, що держава не дбає про технічну освіту молоді, особливо при тому, що учні дуже зацікавлені цією діяльністю. Адже від того, як ми виховаємо наступне покоління, залежить майбутнє нашої держави, а грамотні технічні працівники – це основа нормальної роботи підприємства будь-якої галузі. Ми, викладачі гуртків, не можемо залишити без уваги дітей, які тягнуться до знань, тому намагаємося по можливості організовувати роботу за власні кошти. – розповідає Василь Нікуліца, керівник гуртка радіоелектронного конструювання Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. За його плечами – навчання на фізичному факультеті Чернівецького національного університету, здобуття спеціальності радіотехгіка у Львівському політехнічному університеті та понад 25 років педагогічної діяльності.
На жаль, останніми роками фінансування обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді майже відсутнє, тому всі фінансові проблеми лягають на плечі керівників та батьків.
Не дивлячись на скрутне положення, учні та працівники центру сподіваються привернути увагу громадськості та влади до проблеми відсутності засобів виховання нового покоління, а точніше – нашого майбутнього.

В Чернівцях пройшли обласні змагання з радіоелектронного конструювання

Елла Мадей,
методист учбово-методичного
центру культури Буковини

peredplata