«Єдинники» Чернівецької області направили в казну 16,1 млн. грн.

Платники податків Чернівецької області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку 2016 року до казни сплатили на 4,5 млн. грн. більше ніж торік – повідомили у Головному управлінні ДФС Буковини.

Із загальної суми надходжень значну питому вагу – 12,5 млн. грн., становлять кошти, сплачені фізичними особами – підприємцями. Юридичні особи з початку року спрямували до бюджету 2,7 млн. грн. єдиного податку. Сільгосптоваровиробники регіону сплатили до скарбниць місцевих громад 0,8 млн. грн.

У регіональному фіскальному відомстві нагадують, з 1 січня п.р. набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, яким запровадженні деякі зміни до податкового законодавства.

Відтак, у відношенні платників єдиного податку першої та другої груп нічого не змінилося, крім розмірів сплачуваного податку. Згідно встановленої мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2016 року (1378 грн.), місячна сума єдиного податку становить: для платників 1-ої групи 137,80 грн., для платників 2-ї групи 275,60 грн. Податковий період для таких платників – календарний рік.

Для платників 3 групи (до якої ввійшли як фізичні, так і юридичні особи) відсоткові ставки становлять: 3% доходу – за умови окремої сплати ПДВ, 5% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Крім того, відтепер для вказаної категорії платників обсяг отриманого протягом календарного року доходу не повинен перевищувати 5 млн. грн. (раніше розмір такого доходу становив 20 млн. грн.). Податковий період для платників 3 групи – календарний квартал.

Для сільгоспвиробників – четверта група платників єдиного податку збільшено ставки: 0,16 – 5,4% нормативно-грошової оцінки 1 га землі (залежно від виду земель). Податковий період для даної категорії – календарний рік.

Щодо застосування «єдинниками» реєстраторів розрахункових операцій то вимоги Закону залишаються без змін, тобто можуть не застосовувати РРО платники першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.

Усі інші платники другої та третьої груп єдиного податку зобов’язані будуть використовувати РРО з 1 січня 2016 року.

Також, зауважили, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

peredplata