Леонтій Сандуляк не мовчав — і його почули

Леонтій Сандуляк не мовчав — і його почулиДнями в обласній бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація другої книги першого посла України в Румунії, останнього депутата верховної ради СССР, доктора медичних наук, професора Леонтія Івановича Сандуляка «Не мовчіть – і вас почують».

Наш земляк вже вдруге виступає як публіцист, есеїст, мемуарист. Його книги – це неоцінимий скарб Україн-ської державності. Новітню історію, здобуття незалежності та перші роки становлення Держави Леонтій Сандуляк передає не тільки через документи, спогади, висвітлення подій, а через своє власне співпереживання, почуття і тривоги. Адже він не був стороннім споглядачем Історії. Він її творив. І залишив вагомий слід на сторінках Історії України.
У співавторстві з Героєм України, багатолітнім в’язнем совєтських тюрем Левком Лук’яненком Леонтій Сандуляк написав всесвітньовагомий документ, що став основою розвалу Совєтського Союзу, — «Акт проголошення незалежності України». Для нас і для наших нащадків слова, написані Леонтієм Сандуляком, прирівнюються до слів Святого Письма. Бо вони творили нашу державу на віки вічні. Уже тільки за це Україна повинна дякувати нашому земляку Леонтію Сандуляку. Не кажучи вже про те, що він вніс вагомий внесок у розвал СССР. Доктор медицини, професор Сандуляк наприкінці 80-х років рятував буковинських дітей від жахливої та невідомої хвороби – алопеції.

Ставши першим головою Народного Руху України (за перебудову), Леонтій Сандуляк повертав у суспільство демократичні принципи розвитку і співжиття громади.

А будучи першим послом України в Румунії, будував европейські співвідносини держав-сусідів.
Про все це розповідається у книзі «Не мовчіть – і вас почують», у якій подаються неоціненні документи та власні спогади Леонтія Сандуляка. Газеті «Час» приємно, що чимало сторінок у ній присвячено і нашій скромній праці у буремні 80-90-і роки. Адже саме через шпальти «Часу» Леонтій Сандуляк часто звертався до світу зі своїми ідеями, поглядами, темами.
Сподіваємося, що книга знайде свого вдячного читача як на Буковині, так і в усій Україні.
Вл. інф.