У Чернівцях відбувся вишкіл з тактичної медицини, організований пластунами

27-28 лютого у Чернівцях відбувся цікавий і дуже важливий у нинішніх умовах вишкіл із тактичної медицини. Організували його чернівецькі пластуни спільно з інструкторами громадської організації «Захист Патріотів».
Навчитися рятувати життя в екстремальних умовах війни – таке завдання стояло перед учасниками вишколу, участь у якому взяли 40 осіб із Чернівців, Львова та Кам’янця-Подільського. Опанувати нові для себе навички зголосилися не лише пластуни, а й члени інших громадських організацій, викладачі БДМУ та вчителі.
Інструктори ГО «Захист Патріотів» Гліб Бітюков та Ірина Костенко ознайомили учасників із принципом CABC, який визначає правильний алгоритм надання першої домедичної допомоги на полі бою. Це зупинка критичної кровотечі, забезпечення прохідності дихальних шляхів, перевірка дихання та огляд грудної клітини, забезпечення рівномірного кровообігу. Вони пояснили і показали, як накладати джгути іповۥ’язкирізних типів, евакуювати пораненого з поля бою та як діяти при різних пораненнях.
«Громадська організація «Захист Патріотів» забезпечує українських бійців у зоні проведення АТО аптечками, які відповідають натівським стандартам. Але насправді аптечка сама по собі нічого не вирішує без відповідних знань. Життя рятує не аптечка, життя рятує людина», – каже інструктор Гліб Бітюков.
Вишкіл не обмежувався тільки лекціями, насамперед це були практичні заняття. Тренери моделювали для учасників різні ситуації, які трапляються в реальному житті. Тож хлопцям і дівчатам довелося повзати, бігати, накладати джгут в екстремальних умовах, зокрема, задимленому приміщенні.Також надавали домедичну допомогу в автомобілі, який рухається по дорозі в ямах і вибоїнах.
Наприкінці вишколу найактивніші учасники отримали як винагороду шеврони ГО «Захист Патріотів», а ще тренери подарували всім диски гурту «Кому вниз».
Безперечно, набуті знання стануть у пригоді не тільки тим, хто бере безпосередню участь у бойових діях. Такі навички не будуть зайвими і під час інших екстремальних ситуацій, коли для врятування життя людини є тільки кілька хвилин.

Новини Партнерів