Платники Буковини за два місяці 2016 року сплатили понад 200,6 млн. грн. єдиного соціального внеску

Таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень-лютий 2016 року суб\’єктами господарювання Чернівеччини перераховано до казни держави. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов\’язкове державне соціальне страхування», а саме:

-збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює двадцяти п\’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок;

-виключено з платників єдиного внеску найманих працівників;

-для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, нарахування єдиного внеску складають 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску визначеної статтею 7 Закону № 2464;

-виключено базу для утримання єдиного внеску;

-виключено з платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, фізичних осіб підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

На добровільну сплату єдиного внеску мають право члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, та громадяни України, які працюють за її межами.

Контролюючі органи в односторонньому порядку достроково розривають укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, строк дії яких закінчується у 2016 році, з обов’язковим повідомленням платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого договору.

Роз’яснення щодо добровільної участі в системі загальнообов\’язкового державного соціального страхування надала Державна фіскальна служба України листом від 17.02.2016р. №5556/7/99-99-17-03-01-17.

peredplata