Змінено порядок оподаткування вживаних автівок

Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує про те, що з 1 червня 2016 року у зв\’язку з його опублікуванням у газеті \”Голос України\” від 13.05.2016р. № 87 набере чинності Закон України від 12.04.2016р. №1084-VIII \”Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів\”.
Вказаним Законом вносяться зміни до п. 189.3 ст. 189 Податкового кодексу, який встановлює окремий порядок оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю). Здебільшого зміни стосуються представників бізнесу, які продають вживані транспортні засоби, що прийняті за договорами комісії.

Нововведення виключають поняття «однорідні товари» та змінюють терміни «нові транспортні засоби», та «вживані товари», які застосовуються для цілей V Розділу Податкового кодексу.

Звертаємо увагу, що з 1 червня 2016 р. новим транспортним засобом буде вважатися транспортний засіб, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів.

Відповідно, вживаними товарами вважатимуться товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.