Перлина Буковини нарощує туристичний потенціал

Динаміка надходжень туристичного збору до бюджету міста свідчить про зростання туристичної привабливості Чернівців.

Як повідомила начальник відділу адміністрування місцевих податків Чернівецької ОДПІ Христина Беженар, упродовж п’яти місяців цього року туристичний збір поповнив місцеву скарбницю на 71,5 тис. грн., це на 27,1 тис. грн., або на 39 відсотків більше, ніж у минулому році.

Станом на 01.06.2016 р. в Чернівецькій ОДПІ обліковується 43 платники туристичного збору (із них 13 – юридичних осіб та 30 приватних підприємців), які справляють туристичний збір за надання послуг, пов\’язаних з тимчасовим проживанням.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею) та зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Ставка збору складає всього 1 відсоток вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість) і до вартості не включаються харчування та інші послуги.

Сподіваємось, що Чернівці – туристичні посядуть гідне місце у рейтингу найбільш відвідуваних міст світу, а гості Буковинської перлини будуть вражені прекрасною архітектурою, європейською культурою та гостинністю мешканців столиці Буковини.

peredplata