За півроку на податкових пільгах платники заощадили 126,4 млн. грн.

За даними податкових звітів по пільгах за перше півріччя 2016 року 292 платники, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, отримали 313 пільг щодо сплати трьох видів податків, зборів та інших обов’язкових платежів на загальну суму 126,4 млн. грн. (податок на додану вартість, податок на прибуток та майно). Порівняно з відповідним періодом минулого року сума податкових пільг збільшилась на 30,8 млн. грн.

Співвідношення сум отриманих пільг до фактичних податкових находжень за перше півріччя цього року склало 15,4 відсотки, тоді як у попередньому році цей показник був на рівні 16,4 відсотки.

По фактичних сумах наданих пільг за перше півріччя 2016 року найбільшу питому вагу займають пільги по податку на додану вартість – 103,2 млн. грн. У порівнянні з попереднім роком сума пільг із цього податку збільшилась на 19,5 млн. грн.

Упродовж півроку чернівецькі платники використали на 18,7 млн. грн. податкових пільг з податку на майно (земельний податок) та понад 4,5 з податку на прибуток підприємств.

Підприємства, що отримали пільги упродовж першого півріччя цього року, сплатили до зведеного бюджету 194,4 млн. грн. податків, при цьому отримавши пільг на суму 126,4 млн. грн.

Сутність пільгового оподаткування закладено у нормах Податкового кодексу України, статтею 30 якого встановлено, що податкова пільга – це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов\’язку щодо нарахування та сплати податку та збору або ж сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності особливостей, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об\’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ