У Чернівцях виявлено випадок сказу собаки

Оголосити неблагополучною щодо сказу та накласти карантинні обмеження на вулицю Трепка вирішила 14 вересня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при міській раді. Загрозливою зоною оголошено вулиці Буковинську (від Головної до Кармелюка), Герцена,Чехова, Кармелюка ( від Буковинської до Руданського), Головну ( від Руданського до Буковинської). Рішення прийнято у зв’язку із виявленням у цьому районі трупу безпритульної собаки, хворої на сказ. Діагноз сказу підтвердили результати дослідження, проведені регіональною та центральною державними лабораторіями ветеринарної медицини.
Встановлено, що сама ця безпритульна тварина 7 вересня укусила жінку, яка проходила повз неї в районі вулиці Кармелюка. 8-10 вересня родичі потерпілої спільно з працівниками МКП «Притулок для тварин» намагалися виявити та відловити собаку, але їм це не вдалося. 11 вересня працівники МКП «Притулок для тварин» виявили труп тварини, яку упізнала потерпіла. Собака мала чип жовтого кольору №02564 і була вакцинована проти сказу 13.10.2015року вакциною «Рабістар» в клініці «Ніка». Відповідно до затвердженої процедури труп тварини було передано на дослідження, результати яких засвідчили наявність сказу.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при міській раді визначила першочергові заходи, спрямовані на ліквідацію вогнища сказу та забезпечення стабільної епізоотичної ситуації на території міста Чернівці.
Для цього розпочато заходи з визначення кола осіб, що мали контакт з хворою собакою для проведення антирабічної обробки. На територіях неблагополучної та загрозливої зон проводиться дератизація, при цьому особлива увага буде звернута на лікувальні та освітянські заклади, розміщені на цих територіях. У місці, де було виявлено труп хворої собаки, проведено вимушену дезінфекцію.
Міську державну лікарню ветеринарної медицини зобов’язано в загрозливій зоні провести клінічне обстеження та щеплення тварин, сприйнятливих до сказу.
МКП «Притулок для тварин» зобов’язано провести відлов безпритульних собак і котів в карантинній та загрозливій зонах з наступною стерилізацією та щепленням проти сказу, а також забезпечити моніторинг місць найбільшого скупчення безпритульних тварин у місті, особливу увагу звернути на території дитсадків, шкіл, площ, скверів, парків, лікувальних закладів та міських кладовищ. Для забезпечення утримання відловлених тварин директору притулку доручено терміново облаштувати тимчасові вольєри.
Департамент ЖКГ вказано зобов’язати керівників ЖРЕП та приватних підприємств, що здійснюють обслуговування житлового фонду, вчасно подавати заявки щодо ліквідації вогнищ скупчення безпритульних тварин та вести облік домашніх тварин, що утримуються в помешканнях громадян.
В карантинній та загрозливій зоні для мешканців буде розміщено оголошення із інформацією про причини виникнення захворювання на сказ,симптоми цієї хвороби та заходи її профілактики. Роз’яснювальна робота буде проведена з учнями, вихованцями шкіл та дитсадків, розташованих поблизу загрозливої зони, їх батьками.
Чернівчан просять бути обережними під час контактів з тваринами та у випадках укусу негайно звертатися до травматологічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги, інформувати диспетчера МКП «Притулок для тварин» про підозрілу поведінку домашньої чи безпритульної тварини, випадки необґрунтованої агресії.
Довідково. З початку року у Чернівцях зареєстровано 450 випадків укусів людей тваринами,з них 45% -безпритульними. Серед покусаних 30% становлять діти. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість випадків укусів тваринами зросла на 11%.