Критерії визначення малих, середніх та великих платників

Суб\’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб\’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб\’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

Суб\’єктами мікропідприємництва є фізособи – підприємці та юрособи – суб\’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 млн євро.

Суб\’єктами малого підприємництва є фізособи – підприємці та юрособи – госпсуб\’єкти будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро.

Суб\’єктами великого підприємництва є юридичні особи – суб\’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Інші суб\’єкти господарювання належать до суб\’єктів середнього підприємництва.

Великим платником податків є юрособи, у яких обсяг доходів від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує 500 млн грн або загальна сума сплачених до Держбюджету податків за такий самий період перевищує 12 млн грн.
При визначенні термінів перевірок враховуються наведені вище критерії.

Докладніше в листі ДФСУ від 08.11.2016 р. №24033/6/99-99-14-03-03-15.

peredplata