У Чернівцях відбулась зустріч Головних Прикордонних Уповноважених України та Румунії

Сьогодні у Чернівцях відбулась робоча зустріч Голови Державної прикордонної служби України Петра Цигикала із Генеральним інспектором Прикордонної поліції Румунії Іоаном Буда.

Основною метою зустрічі Головних Прикордонних Уповноважених України та Румунії було обговорення обстановки на спільному кордоні, стану двостороннього співробітництва та визначення шляхів його вдосконалення.

На початку свого виступу Петро Цигикал подякував європейським колегам за підтримку України на її шляху до безвізового режиму, а також зазначив, що співпраця з Прикордонною поліцією Румунії залишається для вітчизняного відомства стратегічно важливим та пріоритетним питанням.

«Ми чітко усвідомлюємо, що в рамках безвізу нас чекає ще багато роботи. На даний час реалізуємо комплекс додаткових заходів, визначених Президентом України, зокрема нарощуємо технічні можливості та продовжуємо вивчати досвід інших країн», – відмітив Петро Цигикал.

Також очільник українського прикордонного відомства повідомив, що для вдосконалення охорони кордону та мінімізації ризиків, українська сторона активно працює над посиленням відповідальності за порушення законодавства з прикордонних питань, зокрема незаконне перетинання кордону та контрабандну діяльність. Крім того, він розповів про підвищення щільності охорони кордону шляхом розгортання тимчасових підрозділів на напрямках протиправної діяльності і активізацію інституту інспекторів прикордонної служби.

У ході обговорення сторонами обстановки на українсько-румунському кордоні, зокрема зазначалося, що основними загрозами на жаль залишаються нелегальна міграція та контрабанда сигарет. Але завдяки активній співпраці двох країн, лише за цей рік вдалось ліквідувати 4 канали переправлення мігрантів. Дещо зросла активність тютюнових контрабандистів. За 8 місяців правоохоронцями вилучено майже 1,5 мільйонів пачок сигарет, а це в 1,5 рази більше ніж минулого року за аналогічний період. Саме тому і надалі необхідна скоординована та активна співпраця українських й румунських прикордонних відомств.

Під час зустрічі відмічалося про стале зростання пасажиропотоку. За 8 місяців здійснено прикордонний контроль стосовно 2,5 мільйона осіб та
930 тисяч транспортних засобів.

На високому рівні залишається обмін статистичною та аналітичною інформацією між відомствами, адже це дозволяє зважено та об’єктивно оцінювати й прогнозувати ситуацію на кордоні.

Генеральний квестор поліції Румунії Іоан Буда у свою чергу підтвердив наміри на подальшу тісну співпрацю з українським прикордонним відомством, а також довів загальну інформацію на румунському кордоні.

Підсумовуючі результати зустрічі, Голова Держприкордонслужби повідомив, що рівень співпраці як на центральному, так і на місцевому рівні, між відомствами досить високий. І лише спільними зусиллями і в тісній координації можна забезпечити надійну охорону українсько-румунського кордону.

За результатами зустрічі Петро Цигикал та Іоан Буда підписали протокол та план розвитку співробітництва прикордонних відомств України та Румунії на 2018 рік.

peredplata