\”Вдала\” реставрація чернівецьких фасадів

Сумні зміни в галузях реставрації та охорони і збереження культурної спадщини Чернівців, схоже, набирають обертів і стають поганою традицією для нашого міста. Здавалося б, уже багато розмов було і про дахи в історичному центрі міста, покриті металічними оцинкованими листами, про кричущий несмак у реставрації та фарбуванні приватних помешкань, про вражаючу непрофесійність багатьох чернівецьких архітекторів і недосконалість пропонованих ними проектів, але всього цього, напевно, замало…

Ще одна давня за часом і сумна ремонтно-реставраційна епопея чернівецьких фасадів стосується проведення робіт по фасаду музичної школи за адресою вул. Шевченка, 22.

З однієї сторони, зараз, після фактичного розформування відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради за виконанням таких робіт і, найважливіше, за їхньою законністю, доцільністю та логічністю слідкувати немає кому, адже на даний момент на чолі цього підрозділу знаходиться некваліфікована особа без відповідної підготовки та освіти. Тому й годі дивуватися таким казусам. З іншої, мусить же ж бути якийсь контроль, щоби місто випадково не стало остаточно спотвореним спритними ділками..

"Вдала" реставрація чернівецьких фасадів

"Вдала" реставрація чернівецьких фасадів

Наразі ми пропонуємо нашим читачам порівняти фасад музичної школи на вул. Шевченка до і після проведених робіт досить «вдало» відібраним міською радою підприємством ТОВ Пожежна будівельна фірма «Схід» з Івано-Франківська.

«Фасад спотворено до непізнаваності, обрамлення вікон зникло, декоративні фронтони зависли у власному відірваному від фасаду просторі, вигадані брутальні коричневі вставки з імітацією цегляних блоків вирвали будівлю зі звичного камерного масштабу та традиційного характеру середовища, – коментуютьте, що відбувається, фахівці. – А от чи зможе будинок і надалі перебувати в переліку об’єктів цінної забудови міста після всього зробленого – мають відповісти ті «фахівці», які надавали рекомендації щодо оздоблення фасаду музичної школи, а також контролюючі органи, а також і ті, що оплачували зазначені роботи».
Що можна сказати після всього? На жаль, шкода втрачених надій на анонсовану бездоганну і, здавалося б, справедливу систему Prozorro і структур, які незрозуміло яким чином і за якими критеріями заводять новітні «пожежні» традиції в оздоблення фасадів історичних будівель міста Чернівці…

Катерина Іванчук