Хелловін для донорів крові у Чернівцях

Хелловін для донорів крові у Чернівцях

Тематична-вечірка або ж хелловін-паті для донорів у Чернівцях. Такий творчий підхід ініціювали лікарі аби заохотити чернівчан здавати кров. 30 жовтня у Чернівецький обласний центр служби крові на акцію запросили 49 донорів з числа тих, хто півроку тому, вже здавав кров або плазму.

Хелловін для донорів крові у Чернівцях

Регіональний координатор акції «Допомогти може кожен» студентка 3 курсу БДМУ Наталія Богдан. За цей рік другий раз поспіль організовує акції донорства у Чернівецькому обласному центрі служби крові. У цьому їй допомагають друзі Катерина та Богдан, сьогодні вони теж присутні на акції і підтримують подругу, доки та на власному прикладі демонструє, мужність і вже втретє за рік стає донором. Наталія Богдан розповідає, що першу акцію вона разом з друзями залучившись підтримкою лікарів провели ще в лютому, правда тоді вона не була стилізованою, на відміну від сьогодні.

Хелловін для донорів крові у Чернівцях

Олена Михайчук завідувач донорським відділом комплектування донорських кадрів у Центрі розповідає, що стати донорам може будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, для цього необхідно мати документ, який засвідчує особу донора та його реєстрацію в Чернівцях, чи в межах області, студенти є винятками, оскільки не кожен студент має Чернівецьку приписку. Також необхідно мати довідку про проходження флюрографії терміном не пізніше ніж один рік. Перед медичним оглядом донор заповнює анкету та здає необхідні аналізи, де визначають групу крові, резус-фактор та вміст хілезу (вміст жиру в крові), окрім цього донора огляне лікар дерматовенеролог та терапевт. Обов’язково перед здачею крові донора частують склянкою теплого чаю з печивом. Лікарі попереджають, що за день до донорства не варто вживати алкоголь та жирну їжу.

Головний лікар Центру Анжеліка Каланча, ділиться, що на донорів чекає багато цікавих сюрпризів, це і смаколики із тематикою хелловіну та тематична атмосфера. Навіть їдальня оформлена у стилі хелловін-паті. Тематичний захід триватиме впродовж тижня, тому лікарі закликають не бути байдужими чернівчан та гостей міста і стати донорами, адже ставши донором один раз – рятуєш життя трьом хворим. У рамках проекту буде тривати ряд акцій терміном до новорічних свят. Кількість активних донорів в Україні 45 138 тис., не будь байдужим і ти! Врятуй життя!

Адреса Чернівецького обласногоцентру цетру крові: м. Чернівці, вул. Українська, 36.