Чернівецька область однією з перших в Україні розпочинає просвітницьку роботу із сільською молоддю щодо ЄС і євроінтеграції України

Відповідно Комплексної програми молодіжної політики у Чернівецькій області на 2016-2020 роки, управління молоді та спорту обласної державної адміністрації спільно з благодійною організацією «Благодійний Фонд «ПроОсвіта» за сприяння Інформаційного центру ЄС у Чернівцях, проводитиме з 28 по 30 листопада 2017 року, в приміщенні Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23), семінар-тренінг «EU for You» (Європейський Союз для тебе) для школярів 10-11 класів, які навчаються в селах та малих містах Чернівецької області.

Метою заходу є формування і підвищення рівня знань учнів старших класів сіл та малих міст Чернівецької області про Європейський Союз та євроінтеграцію України.
Семінар-тренінги мають на меті досягнення наступних завдань:
– ознайомити учасників з ідеєю Об’єднаної Європи;

– розширити кругозір учасників стосовно проблем та перешкод на шляху євроінтеграційних процесів;

– заохотити до використання можливостей для самореалізації й саморозвитку української молоді, які надає ЄС (формальна/неформальна освіта);

– висвітлити і популяризувати знання про євроінтеграцію України та її взаємовідносин з ЄС;

– засвоїти умови подорожей до ЄС у рамках лібералізованого візового режиму;

– підвищити рівень обізнаності учасників щодо європейських цінностей;

– сприяти громадській активності учасників проекту;

– розвинути критичне мислення в учасників проекту з метою формування свідомої, незаангажованої молоді;

Оскільки на даний час у школах не передбачено вивчення євроінтеграції України та ЄС загалом, а євроклуби, що діють при деяких школах, як і проект «Дні ЄС в школах України», часто не виправдовують поставлену перед собою мету, даним проектом започаткується комплексна просвітницька робота щодо адаптації передового успішного досвіду європейських країн в аспекті поширення знань про ЄС, де вже тривалий час здійснюють багато освітніх програм з метою надання якісної інформації школярам середніх шкіл про ЄС і євроінтеграцію їхньої держави.

peredplata