ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ОБЛАСНОЮ ДЕРЖАВНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ ТА НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

Сьогодні, 15 грудня, за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука та Віце-президента Національної академії медичних наук України Миколи Тронька відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між обласною державною адміністрацією та науковою установою.

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ОБЛАСНОЮ ДЕРЖАВНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ ТА НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

Очільник крайової влади наголосив, що дане співробітництво дасть можливість поєднати надбання медичної науки України та крайової влади, яка вчасно сигналізуватиме про місцеві проблеми у галузі охорони здоров\’я. «Ці заходи проводяться з однією метою – покращення надання медичних послуг для населення краю. У структурі Національної академії медичних наук України налічується 36 науково-дослідних інститутів з різних напрямків лікування та профілактики хвороб, – зазначив посадовець. – Кожний регіон має специфічні ознаки щодо захворюваності населення на ті чи інші недуги, а їх ефективне лікування залежить від фахових медичних працівників. Меморандум про співпрацю включає в себе і підвищення кваліфікації буковинських лікарів».

Віце-президент Національної академії медичних наук України Микола Тронько зазначив, що основною метою співпраці є покращення надання лікувальних послуг. «Наразі є багато проблем у медичній галузі, які потребують вирішення, тому нагальним є реформування системи охорони здоров’я, – зазначив науковець. – Національна академія медичних наук України хоче співпрацювати з профільним Департаментом облдержадміністрації, з практикуючими лікарями краю. У Чернівецькій області гостра проблема йододифіциту населення, надання медичних послуг чорнобильцям, учасникам АТО. Ці та інші проблеми потрібно вирішувати шляхом конструктивного діалогу та вироблення спільного плану заходів».

Відтак, відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між обласною державною адміністрацією та Національною академією медичних наук України.

Співробітництво обласної державної адміністрації на наукової медичної установи дозволить організовувати спільні програми та заходи між НАМН України, Департаментом охорони здоров\’я облдержадміністрації та медичними закладами області з метою системного, комплексного медичного забезпечення учасників АТО в установах НАМН України.

Окрім того, передбачається здійснення організаційних заходів щодо створення структурним підрозділом охорони здоров\’я облдержадміністрації та НАМН України дієвої, прозорої системи відбору та направлення мешканнців області, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги, до наукових установ НАМН України.

Також співробітництво дасть можливість створення системи оперативного та планового консультування співробітниками НАМН України хворих в лікувально-профілактичних закладах, розташованих на територіях їх проживання.

peredplata