Правда і реальні зміни: УКРОП провів знаковий партійний форум

Партія першою з українських політсил обере свого кандидата в президенти на праймеріз

Український політикум помітно активізувався у передчутті виборів. Якщо не буде дострокового «сценарію», то вже наступного року українці обиратимуть нового голову держави й парламент. Але чи зміниться країна від того, що стару політичну колоду «перетасують» заново? Адже навіть після Революції гідності українські керманичі – вихідці зі старої системи влади – діють методами своїх попередників. У суспільстві наростають розчарування і зневіра. Та після останнього Майдану в країні постали нові, патріотичні політичні сили, які, маємо надію, принесуть у політику нові стандарти. Одна з них – «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Кістяк цієї партії – представники команди колишнього очільника Дніпропетровщини Ігоря Коломойського, яка зупинила «російську весну», волонтери, учасники АТО. Нині партія має понад 2 тисячі депутатів у місцевих радах, групу представників у парламенті та «тверде» 4 місце на виборах в об’єднаних територіальних громадах. Третього березня у Києві УКРОП провів свій уже XIV з’їзд.

«Ми повинні зробити все, щоб наш кандидат щонайменше потрапив до другого туру»

Одне з головних рішень партійного форуму – початок процедури президентських праймеріз, тобто внутрішньопартійного голосування, під час якого політична сила визначить свого кандидата на посаду глави держави. Внутрішньопартійні праймеріз досить поширені в демократичних країнах світу, зокрема у США, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, Італії та Франції. Однак українські партії використовують її рідко, визначаючи своїх кандидатів на вибори з міркувань їхньої фінансової спроможності, лояльності до лідерів тощо. А президентські праймеріз в Україні досі не проводила жодна політична партія.

«Це дуже важливий крок і для нашої політсили, і для країни в цілому. Демократичність в ухваленні рішень – для нас головне», – зазначив голова секретаріату УКРОПу Денис Борисенко.

З 4 березня, протягом місяця, триватиме реєстрація претендентів. Далі – агітація та голосування за них у регіонах. Остаточно переможця визначать і висунуть у президенти на з’їзді партії в грудні. В УКРОПі обіцяють докласти зусиль, щоб їхній кандидат показав якнайкращий результат.

«Ми повинні зробити все, щоб він щонайменше потрапив до другого туру, в чому я особисто не сумніваюся, – сказав голова Волинської обласної ради, член президії партії Ігор Палиця. – А Порошенко більше не буде президентом цієї країни. Йому доведеться відповідати за все те, що він робив на своїй посаді. За це відповідатимуть всі, хто підігрує йому, хто відпочиває на Мальдівах, доки гинуть наші солдати».

«Голова партії не є царем»

Також на з’їзді був обраний голова партії. Найближчі чотири роки УКРОПом керуватиме народний депутат зі Львівщини Тарас Батенко. До цього він очолював політичну раду УКРОПу. Свою демократичність партія підкреслила і в процедурі обрання очільника – за посаду конкурували троє кандидатів. До з’їзду вони мали представити свої програми розвитку УКРОПу активу регіональних організацій. На з’їзді Тараса Батенка підтримали 403 делегати. Інші претенденти – голова Криворізької міської організації УКРОПу, очільник Ради ветеранів АТО партії Микола Колесник та голова Сумської обласної організації «Українського об\’єднання патріотів» Владислав Луговий – отримали 103 та 56 голосів відповідно.
Тарас Батенко запевнив, що «Українське об’єднання патріотів» не перетвориться на «вождистський» проект.
«Голова партії не є царем, він – менеджер. Я вірю, що «Українське об’єднання патріотів» має потенціал не лише прийти до влади, але й стати стержнем якісних змін та відродження України», – заявив Тарас Батенко.

За словами політика, у владі патріоти запропонують Україні план відродження, в основі якого – правда та реальні зміни. Зокрема, партія вважає за необхідне модернізувати українське військо за стандартами НАТО, забезпечити фінансову самостійність держави, гарантувавши економічну свободу громадян, визволити Крим з окупації, поставити владу під контроль суспільства.
«Чинна влада має розірвати дипломатичні та економічні відносини, ганебну торгівлю з Росією, а також припинити на території України шкідницьку діяльність «Россотруднічєства». І ми вимагаємо цього від неї вже сьогодні», – додав Тарас Батенко.

Укропівці також розкритикували нинішніх керівників країни за провалені реформи та зраджені сподівання мільйонів співвітчизників.

«Україна в огні – в прямому розумінні слова. У нас точиться війна, країну роз’їдає корупція і соціальна деградація, – наголосив на з’їзді відомий письменник, член УКРОПу Василь Шкляр на з’їзді. – Наше завдання – у час тотальної апатії завоювати довіру людей своїми вчинками і своїми діями. У добу безнадії ми мусимо повернути їм віру в можливість змін і чесної політики. Іншого шляху у нас немає».